Latvijas Nacionālais teātris 13.09.2021

16. septembrī Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrāde Frīdriha Šillera “Ferdinands un Luīze"

Foto - Kristaps Kalns

Dita Lūriņa kopā ar domubiedriem turpina meklēt brīdi, kad vārds, dziesma, skaņa, kustība, deja, telpa, gaisma, lidojums šņorbēniņos – visi iespējamie teātra izteiksmes līdzekļi – atrod savu esenci, lai kopā kļūtu par kvintesenci un izstāstītu stāstu par cilvēka dabu. Un tā ir biedējoši nemainīga.

Stāsts ir par diviem mīlētājiem, kas satikušies, lai stātos pretī cilvēku likumiem, sabiedrības priekštatiem un aizspriedumiem, divkosībai un bailēm. Lai ar savu mīlestības sacelto vētru atmaskotu visu iesaistīto slēptās dziņas un patiesos dzinuļus. Kad mīlestība deg ar tādu spēku, kāds atrodams pasaules dramaturģijas klasikā, izglābties nav paredzēts nevienam.

Režisore Dita Lūriņa: “Mana mīlestība ir teātris. Liels, bezgalīgs un skaists – maģisks mākslas veids. Mans sapnis ir savaldīt visus teātra “ieročus”. Lai tie kļūst vienoti un stāsta vienu stāstu. Mana kaislība ir lielā skatuve. Es to sajūtu kā mītisku laiktelpu, kurā ir iespējams viss skaistais, nepareizais un drosmīgais! Skatuves dēļi, sienas bez kulisēm, šņorbēniņi, magazīnas lielās durvis kopā kļūst par robežšķirtni starp “mani tagad” un “mani jebkad”, ļoti ceru, ka arī starp visiem (kuri nonākuši teātrī) tagad un visiem jebkad!”

Titullomās Raimonds Celms un Ieva Aniņa vai Diāna Krista Stafecka.

Lomās: Agnese Budovska, Maija Doveika, Ance Kukule, Uldis Anže, Mārtiņš Brūveris, Mārtiņš Egliens, Gundars Grasbergs, Uldis Siliņš, Sabīne Birzniece, Sabīne Neilande, Uģis Čakars.

Radošā komanda:

Režisore Dita Lūriņa, komponiste un mūzikas režisore Zane Dombrovska, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Liene Rolšteina, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, video mākslinieks Toms Zeļģis, horeogrāfe Inga Raudinga, gaisa horeogrāfs Andris Kačanovskis, riggeri – Indulis Šverns, Uģis Čakars un Juris Gogulis.

Biļetes teātra mājas lapā www.teatris.lv un “Biļešu paradīzes” kasēs.

Sekot līdzi Latvijas Nacionālā teātra aktualitātēm iespējams teātra mājaslapā www.teatris.lv un sociālajos tīklos Facebook, Twitter, Instagram.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt