Latvijas Nacionālais teātris 14.09.2021

Nacionālajā teātrī top Vladislava Nastavševa jaunākais iestudējums

Foto - Margarita Germane

14. septembrī Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē pirmizrāde Vladislava Nastavševa psiholoģiskajam trillerim “Svešinieki vilcienā”.

Vladislavs Nastavševs ir galējību režisors. Viņa iestudējumi allaž balansē uz eksistenciālās būt/nebūt robežas – būt vai nebūt mīlestībai, dzīvībai, veselajam saprātam vai mākslai. Un allaž šī robeža tiek bīstami, nekaunīgi un aizraujoši pārkāpta – gan izrāžu varoņu likteņos, gan paša režisora spilgtajos mākslinieciskajos meklējumos. Tāpēc katrs viņa iestudējums allaž ir piedzīvojums kā skatītājiem, tā pašiem izrādes veidotājiem.

Psiholoģiskais trilleris “Svešinieki vilcienā” tapis pēc Patrīcijas Haismitas un Kreiga Vernera darbu motīviem, skatuves versijas autors – Vilnis Vējš. Režisors, scenogrāfs, kostīmu mākslinieks un komponists – Vladislavs Nastavševs. Mūzikas dizainu veido Toms Auniņš, gaismu māksliniece – Lienīte Slišāne.

“Svešinieki vilcienā” ir Patrīcijas Haismitas pirmais romāns, kas tūlīt pēc tā iznākšanas, 1951. gadā, tiek uzņemts filmā Alfreda Hičkoka režijā. Stāsta varoņi satiekas vilcienā un vaļsirdīgas sarunas laikā atzīst – katram no viņiem ir cilvēks, kuru viņš labāk redz ejam, nekā nākam. Viens no svešiniekiem ierosina novākt “traucējošos” ģimenes locekļus. 

Lomās: Arturs Krūzkops, Kārlis Reijers, Daiga Kažociņa, Inese Pudža, Ivars Kļavinskis.

Biļetes teātra mājas lapā www.teatris.lv un “Biļešu paradīzes” kasēs.

Sekot līdzi Latvijas Nacionālā teātra aktualitātēm iespējams teātra mājaslapā www.teatris.lv un sociālajos tīklos Facebook, Twitter, Instagram.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt