Mihaila Čehova Rīgas Krievu drāmas teātris 03.10.2021

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra un Aleksandra Čaka svētku mēnesis – oktobris

Publicitātes foto

Sestdien, 2. oktobrī, atzīmējot 138. dzimšanas dienu, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris aizsāka oktobri kā svētku mēnesi. Oktobrī saviem skatītājiem izveidojuši īpašu izrāžu piedāvājumu, šomēnes teātris arī svinēs dzejnieka Aleksandra Čaka 120 gadu jubileju, kur teātris jau vasarā par godu šim notikumam radīja iestudējumu.

Līdz ar atļauju šā gada jūnijā atsākt kultūras nozarei strādāt, teātris savus skatītājus vasarā un septembrī aicināja novērtēt un baudīt gan jauniestudējumus, gan iemīļotas izrādes, kuras pēc ieilgušā klusuma perioda atkal atgriezās uz skatuvēm – gan zināmām, gan jauniem spēles laukumiem. Radot svētku sajūtu, šomēnes daudzām oktobra repertuāra lielās formas izrādēm piemērota 30% atlaide biļešu iegādei.

Pasākumu programma // Publicitātes foto

Svētku mēnesī īpaši izceļami vairāki iestudējumi. Teātra dzimšanas dienā, 2. oktobrī, uz skatuves kāps aktrise un dziedātāja Veronika Plotņikova ar muzikāli-poētisko dumpi “Par spīti”, kas ir viens no teātra jauniestudējumiem teātra mākslinieciskā vadītāja Sergeja Golomazova režijā un pirmizrādi piedzīvoja jūlijā.

Jau pagājušajā gadā tapa Mihailam Čehovam un viņa vārdā nosauktajam teātrim par godu īpašs projekts “Tilts Rīga – Holivuda”, un teātra dzimšanas dienas ietvaros skatītāji jo īpaši aicināti apmeklēt šo interaktīvi izglītojošo un aizraujošo izrādi, kas izvedīs gan pastaigā pa teātra aizskatuvi, gan ļaus ielūkoties Mihaila Čehova personības pasaulē un izmēģināt viņa izstrādātos aktiermeistarības treniņus, atrodoties uz teātra Lielās skatuves.

Atzīmējot Aleksandra Čaka 120 gadu jubileju, 27. un 28. oktobrī teātra Retro zālē būs skatāms šim notikumam par godu radītais muzikāli-poētiskais iestudējums “Čaks. Rīga. Sieviete”, kas siltajā laikā notika restorāna “Kaļķu vārti” pagalmā, ļaujot iepazīt Čaku ne tikai ar dzejas palīdzību, bet arī dzejniekam raksturīgo pilsētas bohēmisko gaisotni, bet gada vēsajā periodā turpmāk notiks teātra iekštelpās – Retro zālē, 2. stāvā. Saglabājot pēc iespējas autentiskāku izrādes vidi, arī tagad izrādes skatītāji sēdēs pie galdiņiem, varēs izvēlēties ēdienu no restorāna “Kaļķu vārti” izstrādātās Čaka ēdienkartes, kā arī baudīt dzīvo mūziku pirms izrādes.

Teātris turpina darīt. Pēc godam aizvadīta svētku mēneša 6. novembrī pirmizrādi piedzīvos izrāde “Stepančikovas ciems” Sergeja Golomazova režijā. Iestudējums top pēc Fjodora Dostojevska garstāsta “Stepančikovas ciems un tā iedzīvotāji”, un autors šajā novembrī svin 200 gadu jubileju. Šim ironiskajam stāstam par uztveres paradoksiem, manipulāciju visvarenību un savaldzināšanas augsto mākslu teātris pievēršas trešo reizi, un 1932. gada 25. novembrī domas un dvēseļu valdnieka Fomas Opiskina lomā uz skatuves kāpa pats Mihails Čehovs, uzvezdams izrādi, kuru kritiķi nodēvēja par vienu no spilgtākajiem sezonas notikumiem.

Plašāka informācija: www.mct.lv.

Biļetes uz izrādēm iespējams iegādāties Biļešu Servisa kasēs un www.bilesuserviss.lv.

Izrādes iespējams apmeklēt, uzrādot derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina pilna vakcinācijas kursa iziešanu vai vīrusa pārslimošanu pēdējo sešu mēnešu laikā.

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt