KatlZ 07.10.2021

18. oktobrī Žaņa Lipkes memoriālā pirmizrāde Viripajeva lugas "Saules līnija" iestudējumam

Foto: Jūlija Korčevska

18. oktobrī plkst. 20.00 Žaņa Lipkes memoriālā pirmizrādi piedzīvos neatkarīgās producentu kompānijas KatlZ un Jevgeņijas Šermeņevas izrāde "Saules līnija" pēc mūsdienu krievu dramaturga Ivana Viripajeva lugas. Lomās: Andris Bulis un Marija Daņiluka.  

Precēts pāris, četrdesmitgadnieki, pēc septiņiem gadiem laulībā piedzīvo attiecību krīzi un mēģina no jauna atrast ceļu, lai paliktu kopā. Viripajevs lugu “Saules līnija” veidojis kā divu mīlošu cilvēku nospriegotu dialogu par patiesu tuvību – dzirkstoši, ironiski un ar humora izjūtu atklājot dažādus mehānismus, kas attiecībās traucē saprasties un patiesi ieraudzīt un sadzirdēt vienam otru. Laulāto sarunu nakts garumā izspēlēs Dailes teātra aktieris Andris Bulis un aktrise Marija Daņiļuka, kura pašlaik spēlē vairākos Krievijas teātros, bet Rīgas teātra skatītājiem pazīstama ar lomām M. Čehova Rīgas Krievu teātrī, kā arī titullomu izrādē "Persiešu valodas stundas" Žaņa Lipkes muzejā 2018. gadā.

Ivans Viripajevs ir viens no labākajiem un zināmākajiem Krievijas mūsdienu dramaturgiem, kurš saņēmis neskaitāmas balvas un prēmijas un kura lugas tiek veiksmīgi iestudētas ne tikai Krievijā, bet arī Eiropā. Viripajeva dramaturģijai raksturīgs ritms, pašironija un humors – arī nopietni stāsti un problēmas tiek izstāstīti caur smiekliem. Latvijā Viripajeva darbi ir pazīstami: pēdējos gados iestudētas lugas “Irānas Konference”, “Saviļņojums”, “Nepanesami ilgi apskāvieni” un “Dzērāji”. 2015. gadā sarakstītā luga “Saules līnija” Krievijā iestudēta Teātris.doc, kā Vsevoloda Meierholda centrā Maskavā, kur izrāde vairākās kategorijās nominēta balvai “Zelta maska”. 

Neatkarīgās producentu kompānijas KatlZ pirmais iestudējums “Karš vēl nav sācies” pēc Mihaila Durņenkova lugas tika veiksmīgi izrādīts ne tikai Rīgā – mūzikas namā “Daile” un vēlāk Ģertrūdes ielas teātrī, bet arī Viļņā un Klaipēdā. Tāpat pandēmijas laikā tiešsaistē un šoruden Žaņa Lipkes muzejā Jevgeņija Šermeņeva un KatlZ organizēja vairākus dramaturģijas lasījumus, apvienojot māksliniekus no dažādām valstīm, teātriem, dažādu skolu, profesionālo un kultūrtelpas pieredzi.

Radošā komanda

Ideja, režija: Jevgeņija Šermeņeva
Spēlē: Andris Bulis un Marija Daņiļuka
Scenogrāfija: Dace Ignatova (scenogrāfu apvienība “Grāfienes”)
Horeogrāfs: Dmitrijs Gaitjukevičs
Skaņa: Olivers Tarvids
Gaismas: Jūlija Bondarenko
Producents: Andra Treibaha, KatlZ
Plakāts: Pjotrs Kirjuša
Publicitātes foto: Jūlija Korčevska

Pirmizrāde: 18.10.2021. Žaņa Lipkes memoriālā

Nākamās izrādes: 25.10.2021., 22.11.2021. un 29.11.2021.

Izrāde krievu valodā bez tulkojuma.

Biļetes: www.bezrindas.lv

Paldies par atbalstu izrādes tapšanā Advisory Lab un dabīgā minerālūdens ražotājam 885!

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt