Jaunumi

Foto: Didzis Grodzs un Lita Millere
27. jūlijs 2021

Izsludināta pieteikšanās laikmetīgās mākslas meistardarbnīcām bērniem un jauniešiem

Nedēļas garumā bijušās Valmieras katlumājas teritorijā un Valmieras koncertzālē darbosies Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, piedāvājot 7 dažādas radošas meistardarbnīcas laikmetīgās mākslas iepazīšanai. Meistardarbnīcas vadīs spilgti, šobrīd aktīvi strādājoši Latvijas mākslinieki un tās piemērotas dažādu vecumu bērniem un jauniešiem! Dalībnieku skaits katrā no tām ir ierobežots, tādēļ tiek izsludināta iepriekšēja pieteikšanās līdz 1. augustam (vai līdz tiks piepildītas dalībnieku vietas).

Atbilstoši šī gada Valmieras vasaras teātra festivāla izvirzītajai tēmai “Pasaule cita acīm”, meistardarbnīcu ietvaros, brīvā atmosfērā bērniem un jauniešiem tiks sniegta iespēja būt radošiem, līdzdalīgiem un meklēt risinājumus ārpus ierastajām shēmām un skolu izglītības programmām, akcentējot empātijas un savstarpējās iecietības nozīmi bērnu un jauniešu vidū.

Laikmetīgā māksla nepiedāvā gatavas atbildes uz notiekošo, taču atsedz alternatīvus veidus, kā palūkoties uz problēmām mums apkārt, aicina jautāt, domāt, būt kritiskiem un atvērtiem dažādajam, iedrošināt uz pārmaiņām, vienlaikus veicinot sabiedrības iesaisti pilsētas attīstībā, rosinot kritisko domāšanu un audzinot sociāli aktīvu un atbildīgu sabiedrību.

Meistardarbnīcas bērniem un jauniešiem norisināsies bijušās Valmieras katlumājas teritorijā, Rīgas ielā 25, kā arī Valmieras koncertzālē, Leona Paegles ielā 10 un tās apkārtnē Vecpuišu parkā. Vienas radošās darbnīcas ilgums no divām līdz sešām stundām.

Meistardarbnīcu tēmas un mākslinieki

Gleznotāja un performanču māksliniece Anda Lāce ar meistardarbnīcu LIEC MANI MIERĀ!, vizuālā māksliniece Eva Vēvere ar laikmetīgās mākslas eksperimentu darbnīcu CITI REDZĒS, KA UZTRAUCOS, vizuālās māksliniece Vika Eksta ar foto pastaigu – radošo meistardarbnīcu MĒS NO CITAS PLANĒTAS!, starpdisciplināri strādājošā māksliniece Gundega Evelone ar aktīvo drosmes meistardarbnīcu (NE)KLUSĒŠANA – (NE)PIEKRIŠANA, māksliniece Vivianna Maria Staņislavska ar komiksu darbnīcu NETIPISKAIS TIPISKAJĀ, jauna formāta radošā darbnīca LĪDZDALĪBAS SKOLA, kuras laikā bērni un jaunieši radīs savu mākslas darbu – protestu. Darbnīcu izstrādājusi režisore Krista Burāne, māksliniece Ieva Kauliņa sadarbībā ar LLMC mākslas vēstnešiem. Darbnīcu vadīs mākslas vēstneši Santa Pētersone un Mariona Baltkalne un darbnīcu ciklu noslēgs mākslinieki Artūrs Punte un Maksims Šenteļevs ar skaņu mākslas un ekoloģijas darbnīcu HABITATS JEB DZĪVOTNE, kas tās dalībniekiem ļaus aplūkot ekoloģisku domāšanu caur skaņas mākslu.
Dalība visās meistardarbnīcās ir bez maksas!

Pieteikšanās meistardarbnīcām, aizpildot pieteikuma anketu: https://ej.uz/Valmierasdarbnicas

BŪTISKI! Dalība meistardarbnīcās iespējama, ievērojot valstī noteiktos drošības pasākumus COVID-19 izplatības mazināšanai!

Saziņa ar Laikmetīgās mākslas centra izglītības programmu kuratori Māru Žeikari, rakstot uz mara@lcca.lv vai zvanot +371 29586893.

Detalizētāka informācija par meistardarbnīcām, to norises laiks un apraksts pieejams:  www.valmierasfestivals.lv un www.lcca.lv

Facebook:  @valmierasfestivals un @ LLMC.LV

Meistardarbnīcas organizē: Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Valmieras vasaras teātra festivālu.

Meistarklašu norisi atbalsta:  Valmieras pilsētas pašvaldība un  Valsts Kultūrkapitāla fonds