Jaunumi

Publicitātes foto
2. decembris 2021

Režisore Paula Pļavniece Čehova teātrī iestudējusi izrādi bērniem “Dakteris Aikāsāp”

4. decembrī plkst. 12.00 un plkst. 15.00 Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra Kamerskatuve gaidīs jaunāko teātra paaudzi – bērnus – uz pirmizrādi “Dakteris Aikāsāp” Paulas Pļavnieces režijā.

Mūsu kaimiņu galvaspilsētā Viļņā ir piemineklis dakterim Aikāsāp, pareizāk sakot, ārstam Cemaham Šabadam, kurš patiešām ārstēja ne tikai cilvēkus, bet arī dzīvniekus. Tieši par viņu domāja Kornejs Čukovskis, rakstot savu bērnu grāmatu “Dakteris Aikāsāp”, pēc kuras arī tapis iestudējums un kurš mazos skatītājus vecumā no 4 gadiem aizvedīs aizraujošā ceļojumā uz Āfriku, lai kopīgi palīdzētu sasirgušajiem draugiem – dzīvniekiem. Izrādes scenogrāfiju un kostīmus ir veidojusi Sintija Jēkabsone, muzikālais noformējums tika komponēts ar Vladimira Tuzova konsultāciju, gaismu mākslu veidojis Niks Cipruss, kustību konsultējis Artūrs Skuteļskis, savukārt uz Āfriku kopā ar bērniem dosies aktieri Nataļja Smirnova, Ņikita Osipovs un Ivans Streļcovs.

Režisore Paula Pļavniece stāsta: “Iestudējot izrādi “Dakteris Aikāsap”, vēlējāmies pietuvoties gados jaunajiem skatītājiem, visām paaudzēm zināmo, leģendāro stāstu cenšoties izstāstīt viņiem saprotamā valodā un kā galveno izrādes veidošanas pamatprincipu izvēloties spēlēšanos. Spēlēšanās, kas ir ne tikai svarīga bērnu iztēles, empātijas un vispārējai attīstībai, bet arī spēlēšanās kā kopīgi pavadītais laiks. Bērni kopā ar trim jaunajiem ārstiem-rezidentiem varēs doties aizraujošā ceļojumā kopā ar vēl kādu noslēpumainu kompanjonu un pēc izrādes noskatīšanās šādus un līdzīgus ceļojumus atkārtot savās mājās kopā ar vecākiem un draugiem.”

“Pēdējais iestudējums, kas bija domāts tieši bērnu auditorijai, mūsu teātrī tika iestudēts pirms nu jau mazliet vairāk nekā diviem gadiem, 2019. gada septembrī, un patiesībā ne tik ilgi, pirms mūs visus skāra pandēmija, kuras laikā piedāvāt kultūras saturu bērniem, tostarp ļoti maziem, nemaz nebija tik vienkārši, un piedāvājums nebija izteikti liels. Neapšaubāmi arī Čehova teātra viena no prioritātēm ir veidot gan pirmo teātra pieredzi, gan uzturēt jau esošo tieši bērniem, kas ir mūsu nākamais skatītājs. Strādāšana ar bērnu auditoriju ir ne tikai lielisks profesionāls piedzīvojums aktieriem, kas lielākoties ikdienā iestudē izrādes pieaugušajiem, bet arī gluži vienkārši katra Latvijas teātra pienākums – rūpēties par teātra skatītāju auditorijas palielināšanu. Esmu gandarīta, ka režisore Paula Pļavniece piekrita iestudēt šo izrādi, kas pietam paredzēta patiešām maziem skatītājiem, jo mums nekad nav bijuši iestudējumi, kas aicinātu skatītājus jau no četru gadu vecuma,” atzīst teātra direktore Dana Bjorka.

Izrāde vēsta par dzīvniekiem, kuri saķēruši dažādas veselības likstas. Begemotu mazuļiem sāp vēderiņi, haizivju bērniem zobi un strausiem piemetušies dažādi vīrusi, un vēl un vēl daudz nebūšanu. Tālajā zemē Āfrikā nav neviena, kas varētu tos izārstēt, tāpēc kādam ir jādodas garā ceļā palīdzēt nabaga slimnieciņiem. Kurš mēros tālo ceļu pāri klintīm un jūrām, lai izārstētu sasirgušos? Vaļa mugurā vai ērglim uz spārniem, bet dakterim jānokļūst galapunktā, lai visi atkal varētu priecāties un veselīgi pildīt savus zvēru pienākumus.

Izrādes un izsludinātās papildizrādes decembrī tika izpirktas nebijušā ātrumā, taču ir iespējams iegādāties biļetes jau uz janvāra izrādēm.

 

Plašāka informācija: www.mct.lv.

Biļetes uz izrādēm iespējams iegādāties teātra kasē, Biļešu Servisa kasēs un www.bilesuserviss.lv.