Jaunumi

Publicitātes foto
10. februāris 2022

Režisors Intars Rešetins Čehova teātrī iestudē izrādi “Momo!!!”

18. februārī Lielajā zālē gaidāma režisora Intara Rešetina iestudētās izrādes “Momo!!!” pirmizrāde, kas top pēc mūsdienu franču dramaturga Sebastjana Tjerī lugas. Šī izrāde būs otrais Intara Rešetina režijā tapušais darbs Čehova teātrī.

Dramaturga Sebastjana Tjerī daiļrade Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī tiek iestudēta pirmo reizi. Kritiķi viņa radošos risinājumus salīdzinājuši ar tiem, kuri sastopami Franca Kafkas un Semjuela Beketa darbos, kā arī atzīmē viņa dialogu asprātību. Luga “Momo” tika sacerēta un pirmo reizi iestudēta 2015. gadā, un pats Sebastjans Tjerī kā profesionāls aktieris šajā izrādē atveidojis arī vienu no lomām.

Režisors Intars Rešetins par iestudējumu saka: “Absurds ir žanrs, kas tik ļoti raksturo šo laiku, tādēļ Sebastjana Tjerī absurda pilnā traģikomēdija ar tajā ietverto kodu, manuprāt, ir izcili piemērota sarunai ar šodienas skatītāju. Mēs dzīvojam ļoti dīvainā laikā un, domāju, nebūs pārspīlēti teikts – pat vēsturiskā –, kad uz zinātnes un medicīnas attīstības fona mums visapkārt valda samulsums, haoss, neziņa, dezinformācija, bailes, nāve, nemaz nerunājot par piesārņojumu un globālo sasilšanu. Viss ir ciklisks, viss, šķiet, reiz jau ir bijis. Iespējams, citās izpausmēs, bet bijis. Kā dzīvot tālāk? Kurp mēs kā civilizācija virzāmies? Tie ir jautājumi, kas nodarbina, kas skar ikvienu! Kurp aizvedīs civilizācijas progress? Vai mēs neesam pazaudējuši cilvēcību, sekojot straujajam dzīves tempam? Mēs katrs esam tik ļoti vērsti uz sevi, savu karjeru, panākumiem, dzīves komforta līmeni, savu vajadzību, īsti neprotot ne dzirdēt, ne redzēt, ne just, ne sarunāties. Šī izrāde ir kā kliedziens sajūtai par to neprātu, kurā atrodamies un kur kopā virzāmies.”

Intara Rešetina radošā lugas interpretācija ieinteresējusi arī pašu dramaturgu, kas izteicis vēlmi apmeklēt izrādi, kad situācija ar Covid-19 izplatību kļūs labvēlīgāka.

Šis iestudējums top sadarbībā ar Čehova teātra draugiem un sadarbības partneriem, kuri ļoti būtiskā mērogā palīdzējuši īstenot izrādes radošās idejas – Skandināvu dizaina mēbeļu salons “Skandi Mēbeles”, optikas salons “Fielmann”, veikals “Gemoss”, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes Ķīpsalas peldbaseins, kurā aizritēja tehniski sarežģīts un vienlaikus aizraujošs izrādes plakāta izstrādes process, veicot zemūdens fotografēšanu un filmēšanu.

Pirmo reizi Čehova teātra vēsturē izrādes veidošanā piedalās arī Inovāciju partneris – Latvijas Mobilais Telefons (LMT), ar tā atbalstu izrādē tehnoloģijas saspēlēsies ar aktieriem. LMT prezidents Juris Binde: “LMT kā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra inovāciju partneris ar prieku atbalsta teātra radošās vīzijas, sniedzot iespēju ar viedo tehnoloģiju palīdzību paplašināt mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus. Jaunā izrāde “Momo!!!” ir stāsts par mūsdienu laikmetu, tāpēc likumsakarīgi, ka viena no lomām dota reālai viedierīcei. Esam pārliecināti, ka aktieru un tehnoloģijas saspēle būs aizraujošs notikums.”

Plašāka informācija: www.mct.lv.

Biļetes uz izrādēm iespējams iegādāties teātra kasē, Biļešu Servisa kasēs un www.bilesuserviss.lv.

NB! Lūdzam ņemt vērā, ka, apmeklējot izrādi, personām no 12 gadu vecuma pie teātra ieejas ir jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts, kas apliecina pilna vakcinācijas kursa iziešanu vai vīrusa pārslimošanu pēdējo sešu mēnešu laikā. Lūdzam ņemt vērā jauno noteikumu par mutes un deguna aizsargmaskām – teātri iespējams apmeklēt, lietojot tikai medicīniskās maskas vai FFP2, FFP3 vai KN95 respiratoru.  Personalizēta sēdvieta tiek piešķirta katrai personai, tāpēc visiem apmeklētājiem ir jāuzrāda arī personas apliecinošs dokuments (pase, ID karte; bērniem bez pases vai ieraksta pavadošās personas pasē – dzimšanas apliecība). Plašāk par jaunākajiem valstī ieviestajiem noteikumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai attiecībā uz Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra izrādēm lūdzam skatīt šeit: https://www.mct.lv/lv/zinas/teatris-turpina-darbibu-zalaja-rezima.