Kroders. lv 09.10.2019

Igauņu un lietuviešu dramaturģijas cikls. Birute Kapustinskaite

Foto – Laura Vansevičiene

„Kroders.lv“ uzsāk jaunu igauņu un lietuviešu dramaturģijas ciklu, kurā piedāvā ieskatu gan jaunāko, gan jau sevi pierādījušo kaimiņvalstu dramaturgu lugās. Ik nedēļu publicēsim gan lietuviešu, gan igauņu dramaturgu darbu fragmentus. Cikla izveidošanas mērķis ir iepazīstināt „Kroders.lv“ lasītājus un teātra mākslas praktiķus ar kaimiņvalstu dramaturgiem, viņu spilgtākajiem darbiem un darbības virzieniem.

Pielikumā piedāvājam ieskatu lietuviešu dramaturģes Birutes Kapustinskaites (Birutė Kapustinskaitė) lugā "Terapijas" ("Terapijos") angļu valodā.

“Terapijas” ir traģikomiska Birutes Kapustinskaites luga septiņām aktrisēm par sieviešu dzīvi kādā slimnīcas palātā. Luga tika prezentēta 2016. gadā Dienvidāfrikā, Starptautiskajā sieviešu dramaturgu konferencē, autore par šo lugu 2018. gadā saņēma Lietuvas Zelta skatuves krustu kā labākā dramaturģe. Lugas iestudējums saņēma balvu Kauņas teātra festivālā, un luga tika publicēta Lietuvas “Teātra Žurnālā” (Teatro žurnalas).

Lugas iestudējums 2017. gadā piedzīvoja pirmizrādi Oskara Koršunova teātrī Viļņā. Šoruden luga tiks iestudēja Dienvidkorejā ar korejiešu radošo komandu. Pašlaik luga tiek tulkota arī franču valodā.

Par lugas izmantošanas iespējām ar autori iespējams sazināties, rakstot uz e-pasta adresi birutekapustinskaite@gmail.com

Materiālu sagatavoja un apkopoja Kristiāna Tīlika.

Drukāt 

Atsauksmes

Rakstīt atsauksmi
Citi šī autora raksti

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt