Kroders. lv 09.10.2019

Igauņu un lietuviešu dramaturģijas cikls. Mihkels Rauds

„Kroders.lv“ uzsāk jaunu igauņu un lietuviešu dramaturģijas ciklu, kurā piedāvā ieskatu gan jaunāko, gan jau sevi pierādījušo kaimiņvalstu dramaturgu lugās. Ik nedēļu publicēsim gan lietuviešu, gan igauņu dramaturgu darbu fragmentus. Cikla izveidošanas mērķis ir iepazīstināt „Kroders.lv“ lasītājus un teātra mākslas praktiķus ar kaimiņvalstu dramaturgiem, viņu spilgtākajiem darbiem un darbības virzieniem.

Mihkela Rauda (Mihkel Raud) radošā darbība ir daudzveidīga – viņš raksta un strādā mūzikas, televīzijas un žurnālistikas jomā. Vairāk nekā piecpadsmit gadus viņš bija viens no vadošajiem dīdžejiem Igaunijas vispopulārākajā radio stacijā. Viņš rakstījis dziesmas, dziedājis un spēlējis ģitāru vairākās igauņu grupās un izdevis vairākus albumus.

Kā žurnālists Mihkels Rauds bijis mākslas kritiķis un sleju autors vairākās valsts avīzēs, viņš bijis arī Igaunijas otras populārākas avīzes kultūras sadaļas redaktors, kā arī vienīgā Igaunijas mūzikas žurnāla redaktors. Viņa autobiogrāfija bija vispopulārākā igauņu autora grāmata pēdējā desmitgadē, un piecus gadus Mihkels Rauds bija populāra šova Seitse Vaprat vadītājs. Bet, iespējams, visinteresantākā viņa radošās darbības šķautne ir tas, ka viņš bija tiesnesis šova „American Idol“ Igaunijas versijā – Mihkels ir tiesnesis, kurš visvairāk atgādina Saimonu Kauelu. Šķiet pašsaprotami, kas viņš sarakstījis lugu „Amerikāņu pērtiķis“ („American Monkey“), balstoties savā pieredzē. Luga ir iestudēta ASV, Somijā un Krievijā, kā arī divās dažādās versijās Igaunijā. Lugas žanrs ir drāma, tā sarakstīta 2011. gadā un tulkota angļu un krievu valodā.

Pielikumā piedāvājam ieskatu Mihkela Rauda lugā „Amerikāņu pērtiķis“ angļu valodā.

Materiāls tapis, pateicoties Igaunijas Teātra aģentūras atbalstam. Saistībā ar lugas izmantošanas iespējām aicinām sazināties ar Igaunijas Teātra aģentūru.

Materiālu sagatavoja un apkopoja Kristiāna Tīlika.

Drukāt 

Atsauksmes

Rakstīt atsauksmi
Citi šī autora raksti

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt