Kroders. lv 17.10.2019

Igauņu un lietuviešu dramaturģijas cikls. Martins Nemms

„Kroders.lv“ uzsāk jaunu igauņu un lietuviešu dramaturģijas ciklu, kurā piedāvā ieskatu gan jaunāko, gan jau sevi pierādījušo kaimiņvalstu dramaturgu lugās. Ik nedēļu publicēsim gan lietuviešu, gan igauņu dramaturgu darbu fragmentus. Cikla izveidošanas mērķis ir iepazīstināt „Kroders.lv“ lasītājus un teātra mākslas praktiķus ar kaimiņvalstu dramaturgiem, viņu spilgtākajiem darbiem un darbības virzieniem.

Martins Nemms (Martin Nõmm), mācoties otrajā klasē, sarakstīja savu pirmo lugu – pasakas dramatizējumu. Viņš arī piedalījās izrādē un aizmirsa tekstu. Šad un tad kādam ievajadzējās kādu rakstītu uzmetumu vai ainu. Tas bija kopīgs radošais process, pēc kura viņš joprojām ilgojas.

Kad Martinam bija nedaudz vairāk nekā divdesmit gadu, viņš iesaistījās radošās rakstniecības skolā “Draakademia”, lai apgūtu lugu rakstīšanu, dramatizējumu veidošanu un scenāriju rakstīšanu.

Viņš dzied korī Vox Populi, kas ir kļuvis par vienu no pirmajiem koriem, kas veido amatierteātra iestudējumus. Viņa lugā “Viss būs kārtībā” (“Everything’s Going to be Alright”) atrodamas ietekmes no vietējām dziedāšanas tradīcijām. Luga ļāva viņam pētīt, kā nacionālā identitāte atrod savu vietu globalizētajā pasaulē un otrādi. 

Martins Nemms studē doktorantūrā Tartu Universitātē, un viņa pētniecības tēmas ir Baltijas valstu diasporas literatūra un dzīves apraksti pēc Otrā pasaules kara. Viņš pēta, kā igauņu, latviešu un lietuviešu emigrantu darbos atklājas uzskati par piederību un identitāti.

Pielikumā piedāvājam ieskatu Martina Nemma lugā "Viss būs kārtībā" angļu valodā.

Saistībā ar lugas izmantošanas iespējām aicinām sazināties ar autoru, rakstot uz e-pasta adresi martinn6mm@gmail.com.
 
Materiālu sagatavoja un apkopoja Kristiāna Tīlika.
Drukāt 

Atsauksmes

Rakstīt atsauksmi
Citi šī autora raksti

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt