Kroders. lv 01.11.2019

Igauņu un lietuviešu dramaturģijas cikls. Justs Tertelis

Kroders.lv“ uzsāk jaunu igauņu un lietuviešu dramaturģijas ciklu, kurā piedāvā ieskatu gan jaunāko, gan jau sevi pierādījušo kaimiņvalstu dramaturgu lugās. Ik nedēļu publicēsim gan lietuviešu, gan igauņu dramaturgu darbu fragmentus. Cikla izveidošanas mērķis ir iepazīstināt „Kroders.lv“ lasītājus un teātra mākslas praktiķus ar kaimiņvalstu dramaturgiem, viņu spilgtākajiem darbiem un darbības virzieniem.

Justs Tertelis (Justas Tertelis) (dz. 1981. g.) ir profesionāls Lietuvas teātra mākslinieks (dramaturgs, režisors, kā arī teātra un kino aktieris). Viņa pirmā luga “Viencēliena monoluga aktierim iesācējam” (“Vienaveiksmė monopjesė pradedančiam aktoriui”) izpelnījās lielu ievērību Lietuvā un ārzemēs, tās iestudējumi tika nominēti un apbalvoti dažādos teātra festivālos. Dramaturgs visvairāk raksta drāmas teātra izrādēm, viņš sarakstījis arī vairākas radio teātra lugas, kuras tika novērtētas un apbalvotas Nacionālajā LRT radio. J. Tertelis sadarbojas ar muzejiem, veidojot mākslas instalācijas. Viņš raksta un iestudē tekstus dažādos Lietuvas teātros – Teatro laboratorija “Atviras ratas”, Meno ir Mokslo laboratorija u.c.

Piedāvājam pielikumā izlasīt viņa lugu “Tikai pieaugušie” (Bērnišķīgas drāmas) (“Adults only (Childish Dramas)”) angļu valodā.

Luga “Tikai pieaugušie (Bērnišķīgas drāmas)” vēsta par propagandu. Visi piekritīsim, ka propaganda ir meli, ko izmanto, lai mainītu cilvēku viedokļus, vērtības vai ietekmētu personas uzvedību. Šajā lugā netiek apspriesta starptautiskā politika vai informatīvā kara draudi. Šī luga vēsta par to, kā cilvēki (pieaugušie) iekrīt komiskajā un paradoksālajā dzīvē, cenšoties izaudzināt citus cilvēkus (bērnus). Šī luga arī ietver komiskas (un ne pārāk) situācijas, kad pieaugušajiem nākas mācīties, saprast un izvēlēties informāciju, lai veidotu savu bērnu skatījumu uz pasauli

Saistībā ar lugas izmantošanas iespējām aicinām sazināties ar festivāla “Dramokratija” organizatoriem.

Materiālu sagatavoja un apkopoja Kristiāna Tīlika.

Drukāt 

Atsauksmes

Rakstīt atsauksmi
Citi šī autora raksti

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt