Zvaigzne ABC 04.06.2012

Trīsdesmitgadnieks raksta dzeju

Pie lasītāja beidzot nonācis ilgi gaidītais Andra Buļa otrais dzejoļu krājums “Pieturas” – atraktīvs un intriģējošs projekts, ko pazīstamais un talantīgais aktieris realizējis sadarbībā ar komponistu Tomu Juhņeviču, izdevis Apgāds Zvaigzne ABC.

Krājums “Pieturas” iznācis neilgi pēc nozīmīga pieturas punkta paša Andra Buļa dzīvē – viņam šīgada martā apritēja 30 gadi. Visticamāk, tāpēc dzejas tekstos ir jaušams vīrišķīgs briedums, ir attēlota visplašākā mīlestības jūtu amplitūda, skarti sociālie motīvi un asos pretmetos attēlota mūsu pasaule.

Dzejoļu krājumam ir pievienots CD ar meditatīvu Toma Juhņeviča mūziku, kā arī ar Andra Buļa ierunātiem dzejas tekstiem muzikālā pavadījuma fonā, turklāt grāmatas iekšlapas grezno paša dzejnieka ilustrācijas.

“Vai esi ievērojis, ka pieturas ir dažādas: vientuļas un pamestas, neatklātas un aizmirstas? Un ir pieturas, kurās var sastapt eņģeļus... Par tām arī šī grāmata un mūzika," tā par savu darbu domā pats Andris Bulis.

Ieskatam piedāvājam dzejoļus no jaunā krājuma:

 

Starp rindiņām ...vai tev ir bijis tā, ka apkārt cilvēku ir daudz, bet nav, ar ko parunāt? tukšums   mēdz būt arī tā – runā ar visiem, bet dzirdi tikai pats sevi   mēdz būt tā, ka runā visi ne par ko un mēdz būt tā, ka runā klusums   ...vai tev ir  bijis tā, ka apkārt cilvēku ir daudz, bet tu ne par vienu nedomā? vienalga   vai tiešām mēdz būt arī tā, ka tu sevī kaut ko izdomā un vēlies visiem pateikt es gribu?   varbūt patiešām blakus tev kāds sapņo mīlēt, tik vien kā skaļi pateikt domas, jo es dzirdu tagad tevi  

Par puiku es šodien savā migā esmu iebēdzis un dziļi stūrī ierāvies tas viss, kas ārā palika, nav mans mans tikai mans – tas mazais mazmazītiņais   tā lielā pasaule lai citiem tiek šeit man ir maza mīļa pasaulīte bet lielās skumjas dalīsim uz pusēm jo manas nav tik lielas – vieglāk būs   to prieku, ko mēs gūsim, dāvināsim visiem lai prieks kā balons lido debesīs vairs neesmu migā, stūrī ierāvies bet blakus tev uz silta akmens pakāpies!

Drukāt 

Atsauksmes

Rakstīt atsauksmi
Citi šī autora raksti

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt