Pāvels Prjažko 04.10.2012

Lauks

Kroders.lv dramaturģijas sadaļā izmaiņas! Pirmo reizi publicējam mūsdienu dramaturģijas ārzemju autora darbu - Pāvela Prjažko lugu "Lauks" Henrietas Verhoustinskas tulkojumā!

Pāvels Prjažko tiek pieskaitīts Krievijas jaunās dramaturģijas vilnim/kustībai, kurš pēc krievu teātra zinātnieces Jeļenas Kovaļskas domām ir "krievu teātra spilgtākā izpausme pirmajā gadu tūkstoša desmitgadē. Vēl vairāk, es uzskatu, ka jaunā drāma bija pārmaiņu, kas šobrīd norisinās krievu teātrī, noteicošais faktors. Jaunā drāma deva iespēju uz skatuves runāt mūsu laikabiedram. Tā uz skatuves uzveda jaunu režisoru un aktieru paaudzi, kuri šodien ir Krievijas teātru galvenās darbojošās personas. Jaunā drāma izraisīja tādu parādību kā neatkarīgie teātri." Jeļenas Kovaļskas lekciju par jauno drāmu lasiet šeit.

2012. gada 24. jūlijā Dirty Deal Teatro pirmizrādi piedzīvoja Pāvela Prjažko luga "Dzīve izdevusies" Normunda Griestiņa režijā. Tas bija pirmais Pāvela Prjažko darba iestudējums Latvijas profesionālajos teātros.

Lugu iespējams izlasīt  šeit.

Kroders.lv pateicas Pāvelam Prjažko par atļauju publicēt savu darbu. Tāpat pateicamies Henrietai Verhoustinskai par lugas tulkojumu.

Drukāt 

Atsauksmes

Rakstīt atsauksmi
Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt