Jumava 26.01.2017

Jānis Kubilis. Kad gadiem es pāri skatos...

Piedāvājam fragmentu no izdevniecības "Jumava" publicētās Lias Guļevskas grāmatas "Jānis Kubilis. Kad gadiem es pāri skatos..." par aktieri Jāni Kubili.

Apgāds „Jumava” laidis klajā grāmatu par leģendāro Nacionālā teātra aktieri Jāni Kubili „Kad gadiem es pāri skatos”. Grāmatu saturiski veido divas daļas: pirmās daļas autore ir Lia Guļevska, un tajā stāstīts par Jāņa Kubiļa bērnību, skolas gadiem un jaunību. Autore iepazīstina ar aktiera gaitām no „iesācēja” līdz skatītāju visiemīļotākajam aktierim. No skatuves premjera līdz aiziešanai no teātra. Savukārt otro grāmatas daļu veido teātra kritiķes Lilijas Dzenes rakstītais, kas iepriekš ticis publicēts grāmatā „Jāņa Kubiļa atbildes” (izdevis apgāds „Liesma” 1984. gadā).

Grāmatā „Kad gadiem es pāri skatos” apkopoti vairāku cienījamā aktiera laikabiedru – kolēģu viedokļi un atzinumi. „Kā šodien atceros, kā visi skrēja uz “Trešo vārdu”! Tas jau bija īsts grāvējs! Toreiz vēl nezināju, ka vēlāk kļūsim tuvu pazīstami. Atmodas laikā arī abi bijām blakus. Tādu cilvēku kā viņš ir maz,” atceras maestro Raimons Pauls. Savukārt populārais Nacionālā teātra aktieris Uldis Dumpis Jāni Kubili raksturo: „Ļoti talantīgs, ar dabas dotu humora sajūtu, pie tam ― nekad nepāršauj pār strīpu. Man ļoti patika būt ar Kubili kopā uz skatuves, tā man bija liela skola.”                                  

Grāmatas fragments PDF formātā pieejams šeit:

Drukāt 

Atsauksmes

Rakstīt atsauksmi
Citi šī autora raksti

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt