Par teātri

19. oktobris 2017 / komentāri 0

Žurnāls "Teātra Vēstnesis" 2014/4

Sadarbībā ar žurnāla "Teātra Vēstnesis" redakciju Kroders.lv lasītājiem piedāvā atjaunotā žurnāla "Teātra Vēstnesis" digitālo arhīvu.

Žurnāla "Teātra Vēstnesis" 2014. gada 4. numura tēma veltīta visas pasaules laikmetīgā teātra stūrakmenim – Staņislavska sistēmai, kas šogad kļuvusi 100 gadus veca un piedzīvo pamatīgu atjaunotni gan rietumos, gan austrumos, gan, protams, Latvijas teātra augstskolā. Žurnālā savu viedokli par šo metodi pauž Māra Ķimele, Alvis Hermanis, Pēteris Krilovs, Mihails Gruzdovs, Indra Roga, kā arī jaunie režisori Reinis Suhanovs un Vladislavs Nastavševs. Līdzās praktiķu viedoklim arī pārskats par Staņislavska sistēmu mūsdienu Krievijas un Kanādas teātra skolās, kā arī fragments no Ādolfa Šapiro jaunākās grāmatas.

Izrāžu apskatā par diviem Provinces anekdošu iestudējumiem Valmieras un Jaunajā Rīgas teātrī, Dailes teātra Bovarī kundzi, jaunāko Džilindžera izrādi Liepājā Žanna, Mārtiņa Eihes Romeo un Džuljetu Valmierā, Nacionālā teātra Miglu un Šengenas zonas spožums un posts un citiem.

Interviju ciklā mākslinieks sarunājas ar mākslinieku Inesi Kučinsku uz sarunu aicinājusi viņas jaunā kolēģe Anete Berķe (starp citu, nule kā saņēmusi Spēlmaņu nakts balvu), pārējie interviju varoņi – Nacionālā teātra sezonas aktieris Nr.1 Ivars Kļavinskis un JRT aktrise Maija Apine, savukārt Edīte Tišheizere Gunas Zariņas pārdomas pierakstījusi, aktrisei vadot automašīnu maršrutā Valmiera – Rīga. Tā teikt – road movie.

Rubrikā Vārds teātra cilvēkiem – Elmārs Seņkovs, kurš dalās režisora izjūtās, uzsākot jaunas izrādes pirmo mēģinājumu, Jekaterina Frolova, kuras temperaments jūtams pat rakstītās rindās, kā arī Mihails Samodahovs un Velta Skurstene.

Ieraudzīt leģendārās teātra personības Viju Artmani un Veru Baļunu kolorītos portretos palīdzēs Maijas Svarinskas un Ritas Melnaces raksti. Un, protams, ieskats ārzemju un Baltijas teātrī.

Žurnāla PDF fails pieejams šeit:

Rakstīt atsauksmi