Par teātri

19. oktobris 2017 / komentāri 0

Žurnāls "Teātra Vēstnesis" 2015/1

Sadarbībā ar žurnāla "Teātra Vēstnesis" redakciju Kroders.lv lasītājiem piedāvā atjaunotā žurnāla "Teātra Vēstnesis" digitālo arhīvu.

Klajā nācis 2015. gada “Teātra Vēstneša” 1. numurs, redakcijai ir pievienojies Latvijas Kultūras akadēmijas profesors, kino un teātra režisors Pēteris Krilovs, kurš piedāvā numura tēmu – klišejas jeb labi pārbaudīti paņēmieni, ar kuriem mēdz izlīdzēties ne tikai aktieri, bet arī komponisti, režisori, žurnālisti un arī politiķi. Kāda ir recepte, lai no klišejām izvairītos, par to savā rakstā runā Pauls Raudseps, bet par to, kā mums attiekties pret politiķu štampiem – Eduards Liniņš. Savukārt par teātra mākslas klišejām pieredzē dalās Uldis Dumpis, Baiba Broka, Vilis Daudziņš.

Īpaša uzmanība numurā pievērsta Raiņa gada pārliecinošajam sākumam izrādē “Raiņa sapņi”, par to ne tikai Maijas Svarinskas un literatūrzinātnieka Paula Daijas recenzijās, bet arī divu teātra komponistu sarunā – Jēkabu Nīmani, “Raiņa sapņu” mūzikas autoru, iztaujā Edgars Mākens. Pārējās divas numura intervijas – ar Dailes teātra aktrisi Indru Briķi, kura dalās pārdomās ne vien par aktrises, bet arī pedagoģisko darbu, un Valmieras drāmas teātra aktieri Mārtiņu Meieru. Rubrikā Vārds teātra cilvēkiem uzstājas Daiga Kažociņa, Anta un Mairita Krūmiņas un Žanna Lubgāne, bet rubrikā Jaunie teātrī – Ineses Pudžas portrets, jo Inese visās izrādēs “bliež” jeb strādā ar simtprocentīgu atdevi.

Izsekojot aktuālajam procesam Latvijas teātros, vērtējums tapis par A. Maskata “Valentīnu” (apaļā galda formātā), gan par JRT un Alvja Hermaņa “12 krēsliem”, Dailes teātra “Saules bērniem” un “Ugunsgrēkiem”, Liepājas teātra “1984”, Latvijas Nacionālā teātra “Jaunā ārsta piezīmēm” un “Vaņu” Ģertrūdes ielas teātrī, Valmieras teātra “Nāves deju” un “Balle būs”, Leļļu teātra “Emīlu un Berlīnes zēniem”. Mūsu autoru lokā – Valda Čakare, Silvija Radzobe, Maija Uzula-Petrovska, Edīte Tišheizere, pēc ilgāka laika “Teātra Vēstnesī” atgriezušās arī Undīne Adamaite un Andra Rutkēviča. Žurnāls piedāvā ieskatu arī Baltijas un Rietumeiropas teātrī.

Žurnāla PDF fails pieejams šeit:

Rakstīt atsauksmi