Teātra Vēstnesis 19.10.2017

Žurnāls "Teātra Vēstnesis" 2015/2

Sadarbībā ar žurnāla "Teātra Vēstnesis" redakciju Kroders.lv lasītājiem piedāvā atjaunotā žurnāla "Teātra Vēstnesis" digitālo arhīvu.

Žurnāla 2015. gada 2. numura tēma ir tā vai citādi saistīta ar operas un teātra attiecību aplūkošanu. Ekskluzīvā intervijā Teātra vēstnesim pasaulslavenā latviešu operdziedātāja Elīna Garanča atklāj to, kāda varētu būt viņas nākotne operā un kas ir labs operas režisors. Ar dziedātāja uzdevumiem operas režisora rokās senākā un nesenā pagātnē dalās dziedātāja Lilija Greidāne, intervijā Guntaram Pupam – operas diriģents Gintars Rinkevičs. Edīte Tišheizere detalizēti pievēršas Alvja Hermaņa negaidītajam uzvaras gājienam pa Eiropas opernamu centrālām skatuvēm. Margarita Zieda piedāvā atskatu uz diviem Viestura Kairiša inscenējumiem Vācijā. Vācu teātris viņas un Dāvja Auškāpa redzeslokā nonācis arī daloties iespaidos par lielāko vācvalodīgo zemju festivālu Theatertreffen Berlīnē.

Žurnāla rubrikā Process toties recenzijas par aktuālākajām izrādēm, kas viena pēc otras pirmizrādes piedzīvoja tieši sezonas pēdējās nedēļās – Līga Ulberte raksta par Lauras Grozas-Ķiberes iestudēto P. Šefera Equus, Mārīte Gulbe par Viestura Meikšāna konceptuālo M. fon Maienburga triloģiju Valmieras teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī un Dirty Deal Teatro, Valda Čakare par trim mazo zāļu izrādēm Nacionālajā – Krievijas liktenim veltīto Nastavševa/Dostojevska Idiotu, Seņkova iestudēto Ž. Anuija Antigoni ar konfliktu starp varu un indivīdu un Sīļa apņēmīgo ielūkošanos nāves atnākšanas procesā – M. Edsones lugas Prāts iestudējumā. Arī Undīne Adamaite dalās savās pārdomās par Nastavševa interpretēto Dostojevski. Zane Radzobe aplūko M. Čehova Krievu teātra sezonas spilgtākos notikumus, Ieva Rodiņa "ziņo" no Liepājas teātra, bet Silvija Geikina no Daugavpils. Šai numurā arī Maijas Svarinskas impresijas par JRT izrādi Aspazija. Personīgi Māras Ķimeles režijā.

Numura intervijā satiekas Valmieras teātra aktrise Māra Mennika ar režisoru Feliksu Deiču, bet Edīte Tišheizere intervē vienu no Liepājas jauno aktieru kursa – Rolandu Beķeri. Rubrikā Jaunie teātrī divu teātru amatpersonas portretē savu teātru jaunos aktierus – Evita Sniedze raksta par Rihardu Jakovelu Valmieras teātrī, bet Ieva Struka par Agnesi Cīruli Nacionālajā teātrī. Savukārt pie Vārda teātra cilvēkiem tikuši JRT aktrise Jana Čivžele, gaismotājs Mārtiņš Feldmanis, bet režisors Guntis Gailītis savu "vārdu" veltījis baritonam Samsonam Izjumovam.

Rubrikā Leģendas vairāk par operdziedoni Kārli Zariņu literāri aizraujošā Andra Blaumaņa stāstījumā un Andas Burtnieces veltījums Dinai Kuplei.

Žurnāla PDF fails pieejams šeit:

Drukāt 

Atsauksmes

Rakstīt atsauksmi
Citi šī autora raksti

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt