Teātra Vēstnesis 19.10.2017

Žurnāls "Teātra Vēstnesis" 2015/3

Sadarbībā ar žurnāla "Teātra Vēstnesis" redakciju Kroders.lv lasītājiem piedāvā atjaunotā žurnāla "Teātra Vēstnesis" digitālo arhīvu.

2015. gada 3. numura aktualitātēs: NT veltījumu Rainim – “Uguns un nakts” iestudējumu Viestura Kairiša režijā – vērtē Maija Svarinska un Lauma Mellēna-Bartkeviča, Viestura Kairiša autogrāfs arī uz žurnāla 4. vāka. Dailes teātra “Frankenšteinu” Lauras Grozas-Ķiberes režijā vērtē Maija Uzula-Petrovska, savukārt vēl no iepriekšējās sezonas beigu lielajiem notikumiem – Undīnes Adamaites un Maijas Uzulas-Petrovskas raksti par Vlada Nastavševa “Cerību ezeru” JRT. Procesā arī par izrādēm “Ciemiņi”, “Eņģeļa kreisais spārns” un “Ceļā uz mājām”, kā arī festivāla Homo Novus dibinātāja režisora Pētera Krilova iespaidi tikko notikušajā jubilejas festivālā.

Numura tēma “Skatītājs un mūžizglītība teātrī” par neizbēgamo visa vecuma skatītāju “audzināšanu” un mākslinieku mūžīgo tiekšanos pēc “jaunām formām”. Kā ierādīt šodienas bērnam, ka teātris ir viņam draudzīga vieta, kur iepazīt pasaules un mākslas daudzveidību? Un kā par to pašu pārliecināt ļoti pieredzējušu skatītāju, kas zina, ko viņš negrib, bet nereti nezina, ko īsti viņš grib saņemt no teātra izrādes. Par šo jautājumu runā režisori, kas strādā ar dažādu paaudžu skatītājiem – Mārtiņš Eihe, Pēteris Trups, Elmārs Seņkovs, Varis Brasla, kā arī DDT direktore Anna Sīle un visu teātru uzticīgais skatītājs, Alberta koledžas pasniedzējs Armands Kalniņš.

Intervijas ar režisori Lauru Grozu-Ķiberi, Liepājas teātra aktieriem Leonu Leščinski un Aneti Berķi, bet tradicionālajā divu teātra profesionāļu sarunā bez vidutāja klātbūtnes tiekas Nacionālā teātra aktieri Gundars Grasbergs un Maija Doveika.

Rubrikā Teātra leģendas par Dailes teātra izcilo aktrisi Mildu Klētnieci un septembra jubilāri, teātra zinātnieci Līviju Akurateri, rubrikā Vārds teātra cilvēkiem – VDT aktrise Ieva Puķe, administratore Anita Valmiera un jaunais režisors Juris Jonelis, savukārt par to, kas aktuāls Rietumeiropas teātrī – Margaritas Ziedas rakstā un Gundegas Laiviņas teātra “karsto punktu” apskatā.

Nākamajā žurnāla numurā īpašu uzmanību pievērsīsim M. Bulgakova “Meistars un Margarita” pirmiestudējumam Latvijas teātrī Indras Rogas režijā.

Žurnāla PDF fails pieejams šeit:

Drukāt 

Atsauksmes

Rakstīt atsauksmi
Citi šī autora raksti

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt