Par teātri

29. janvāris 2016 / komentāri 0

Žurnāls "Teātra Vēstnesis" 2013/1

Sadarbībā ar žurnāla "Teātra Vēstnesis" redakciju Kroders.lv lasītājiem piedāvā atjaunotā žurnāla "Teātra Vēstnesis" digitālo arhīvu.

Atjaunotā žurnāla „Teātra Vēstnesis” pirmā numura galvenās tēmas „Kas es esmu?” izaicinājumam atbild režisori Felikss Deičs un Viktors Jansons, scenogrāfs Ilmārs Blumbergs, kritiķis Normunds Naumanis. Paplašinātu atbildi uz šo jautājumu sniedz Piektā R. Blaumaņa teātra festivāla žūrijas diksusija, ko atreferējusi Ieva Rodiņa.

Sadaļā „Process” Evita Sniedze raksta par Alvja Hermaņa izrādi „Stāsts par Kasparu Hauzeru” Cīrihes (Šveice) Schauspielhaus teātrī, Līga Ulberte aplūko, ko Blaumaņa skolā mācījies Elmārs Seņkovs, Toms Treibergs pēta sociāli aktīvā teātra aizmetņus Latvijā.

Ārzemju teātriem veltītajās sadaļās Ieva Struka raksta par Toma Stoparda lugu interpretāciju Igaunijā, kā arī kopā ar Normundu Naumani veido dubultu versiju par parādību vārdā Keitija Mičela. Gundega Laiviņa atskatās uz „Homo Novus” desmitgadi un iepazīstina ar nākamā  festivāla programmu.

Numura intervijās sarunājas Mārtiņš Meiers un Elīna Vāne, Evita Mamaja iztaujā Janu Vilemu van den Bosu, Edīte Tišheizere – Lidiju Pupuri un Ģirtu Krūmiņu.

Sadaļā „Vārds teātra cilvēkiem”savu skatījumu pauž Reinis un Krista Dzudzilo, Olga Dreģe, Mārtiņš Kalita.

Žurnālā publicēta Latvijas profesionālo teātru hronika no 2012./2013. gada sezonas sākuma. Vāku dizianā izmantotas idejas un risinājumi, ko piedāvājuši Reinis un Krista Dzudzilo un Ilmārs Blumbergs.

Žurnāls "Teātra Vēstnesis"  ir vienīgais teātra nozares žurnāls Latvijā. Tas iznāca no1989. gada, tā ilggadēja galvenā redaktore bija Anda Burtniece. Finansējuma trūkuma dēļ tā izdošana tika pārtraukta 2011. gadā. 2013. gadā Valsts Kultūrkapitāla fonds piešķīra līdzekļus žurnāla atkalizdošanai. 

 

Žurnāla 2013. gada 1. numurs PDF formātā lasāms šeit:

Rakstīt atsauksmi