Par teātri

29. janvāris 2016 / komentāri 0

Žurnāls "Teātra Vēstnesis" 2013/3

Sadarbībā ar žurnāla "Teātra Vēstnesis" redakciju Kroders.lv lasītājiem piedāvā atjaunotā žurnāla "Teātra Vēstnesis" digitālo arhīvu.

Žurnāla „Teātra Vēstnesis” 2013. gada 3. numura vāku rotā jaunā Liepājas teātra zvaigzne Agnese Jēkabsone Edītes Piafas lomā un maigi ironisks brīdinājums par mākslinieku trauslo dabu: „Sudraba birzs ir dzīva, /Tur zariņus nedrīkst lauzt”.

Kā ierasts, žurnālā aktuālo teātra jaunumu apskats mijas ar analītiskiem materiāliem par, ap, no teātra dabas, pa vidu dodot vārdu pašiem teātrī strādājošiem cilvēkiem, šoreiz – Vitai Vārpiņai, Ivaram Brakovskim un Guntaram Grāvelsiņam.

Trešā numura Tēmā – Izrāde kā bilde jeb latviešu scenogrāfu pasaules slavas saknes – jubilāra Andra Freiberga skolu aplūko Anita Vanaga, bet skolnieku vārdi runā paši – Kristīne Jurjāne, Monika Pormale, Reinis Suhanovs, Mārtiņš Vilkārsis.

Aktualitātēs – muzikālais teātris Daigas Mazvērsītes vērtējumā, ar īpašu uzsvaru uz Liepājas Edīti Piafu, Krievu teātra Līgavaiņiem un Nacionālā teātra Trubadūrs uz ēzeļa. Silvija Radzobe analizē divdomīgo parādību vārdā Dž.Dž.Džilindžers. Ieva Struka reflektē par cilvēkmīļiem un cilvēknīšļiem Dukšos. Linda Ģībiete mēģina saprast, vai tiešām Pētera Pētersona mazdēls Dāvis Auškāps ignorē matemātiskas patiesības, debitējot ar Satisfakciju. Par dāsno latviešu režisoru eksportu Eiropas opernamos raksta Pauls Bankovskis, Normunds Naumanis, Edīte Tišheizere un Evarts Melnalksnis.

Žurnāla intervijas aptver būtisku ģeogrāfisku trijstūri – no Daugavpils Maijas Korklišas, līdz Jaunā Rīgas teātra Sandrai Kļaviņai un Eiropas opernamu viesim Andrejam Žagaram, bet Leģendu lappuses ļaus ielūkoties Antas Klints un Emīlijas Bērziņas dzīvē.

 

Žurnāla 2013. gada 3. numurs PDF formātā lasāms šeit:

Rakstīt atsauksmi