Liepājas teātris 15.11.2019

Diskusija: Klasika un mūsdienas. Kurš kuru?

Foto – Matīss Markovskis

113. sezonā Liepājas teātris nolēmis atjaunot diskusiju ciklu “Teātris un skatītājs”, piedāvājot interesentiem četras tematiskās diskusijas. Pirmā no tām – diskusija “Klasika un mūsdienas. Kurš kuru?” – notika  5. novembrī. Sarunas uzmanības centrā bija Elmāra Seņkova iestudējums “Šekspīrs”, kas pirmizrādi piedzīvos 16. novembrī. 

Trillera “Šekspīrs” dramaturģisko materiālu veidojusi Rasa Bugavičute-Pēce, kompilējot izcilākās Viljama Šekspīra lugas. Iestudējumā uz skatuves satiekas Ričards III, Otello, Makbets, Džuljeta un citi Šekspīra varoņi, kuru ceļi līdz šim nav krustojušies.

Diskusijā piedalās: režisors Elmārs Seņkovs, Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne, profesore Zanda Gūtmane, kā arī aktieri Inese Kučinska un Rolands Beķeris. Diskusiju vada dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce. 

Kāds bija Šekspīra laika teātris, un vai to tāpat var skatīties arī šodien? Ko režisoram nozīmē iestudēt klasikas darbu, par kuru katram izveidojies savs viedoklis? Kāda bija Šekspīra loma savā laikā? Par šo un citiem jautājumiem – diskusijas video ierakstā, ko publicējam sadarbībā ar Liepājas teātri.

Diskusijas video ieraksts vietnē Youtube skatāms šeit.

Drukāt 

Atsauksmes

Rakstīt atsauksmi
Citi šī autora raksti

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt