Kroders.lv 10.12.2020

Desmit decembrī skatāmas ārvalstu teātra izrādes

Publicitātes foto no Novosibirskas teātra "Sarkanā lāpa" izrādes "Oņegins"

Pandēmijas dēļ ir mainījušies daudzi mūsu paradumi, un daudzas iespējas, kas iepriekš bija tik pašsaprotamas, vairs nav pieejamas. Taču tagad katram interesentam ir iespēja baudīt notikumus uz pasaules teātra skatuvēm, nepametot savu dzīvesvietu! Šajā TOP 10 izlasē vari uzzināt par teātru notikumiem decembrī, ko vari noskatīties internetā. Sarakstā ir izrādes gan ģimenēm, gan pieaugušajiem.

“Ziemassvētki “The Globe” teātrī” (“The Globe” teātris)

No 21. decembra līdz 5. janvārim “The Globe” teātris Lielbritānijā piedāvā gūt Ziemassvētku sajūtu ar filmu “Ziemassvētki “The Globe” teātrī” (Christmas at the (Snow) Globe), kurā piedalīsies britu nacionālais dārgums Sendija Toksviga ar viņas līksmo kompāniju. Filmā būs smiekli, svētku koraļļi un Ziemassvētku prieks. Nopērkot pieeju filmai, tu iegūsi iespēju to skatīties vairākkārt, kamēr tā ir pieejama. Maksa par biļeti uz vienu mājsaimniecību: £15 + £2.50 nodeva par iegādi internetā. “The Globe” teātris piedāvā filmu iegādāties kā dāvanu svētkos. Vairāk informācijas šeit.

“Ziemassvētku dziesma” (“The Old Vic” teātris)

“The Old Vic” teātris no 12. līdz 24. decembrim dažādos laikos tiešsaistē piedāvā skatīties Čārlza Dikensa nemirstīgo Ziemassvētku klasiku “Ziemassvētku dziesma” (Christmas Carol) Džeka Torna režijā. Biļetes cenas mājsaimniecībai no £20. Lasi vairāk šeit.

“Cik svarīgi būt nopietnam” (“The Curve” teātris)

“Curve Theatre” Lesterā, Lielbritānijā, ar saukli The show must go onLINE (“Šovam jāturpinās tiešsaistē”) piedāvā bez maksas noskatīties četras teātra izrādes, tai skaitā teātra iestudēto Oskara Vailda lugu “Cik svarīgi būt nopietnam” (The Importance of Being Earnest). Lasi vairāk šeit.

“Jerma” (“The New Vic” teātris)

Londonas Nacionālais teātris piedāvā abonēt vai izīrēt tiesības skatīties internetā vairākas izrādes no Lielbritānijas teātru arhīviem, tai skaitā Federiko Garsijas Lorkas lugas “Jerma” uzvedumu “The New Vic” teātrī ar aktrisi Billiju Paiperi titullomā, kur darbība pārcelta uz mūsdienu Londonu. Londonas Nacionālā teātra arhīvs abonomenta pircējiem piedāvā internetā skatīties arī citus klasikas darbus dažādu laikmetu un kultūru interpretācijās, piemēram, Antona Čehova “Trīs māsas”, Eiripīda “Mēdeju” un Šekspīra “Otello”. Uzzini vairāk šeit.

“Brīnumainais burvis no Oza zemes” (Creation Theatre)

“Creation Theatre” piedāvā jaunu veidu, kā būt kopā Ziemassvētkos. No 19. decembra līdz 3. janvārim skatītājiem internetā būs iespējams noskatīties jaunu, digitālu versiju labi zināmajam stāstam “Brīnumainais burvis no Oza zemes” (The Wonderful Wizard of Oz). Izrādes straumēšana notiks tā, ka skatītājiem būs iespēja arī redzēt vienam otru un, kas zina, varbūt arī atpazīt kādu pazīstamu seju. Maksa vienai ierīcei: £30. Vairāk informācijas šeit.

“Sniega karaliene” (Iris Theatre)

“Sniega karaliene” (The Snow Queen) ir visai ģimenei radīta Ziemassvētku izrāde, kura tiks straumēta no 19. līdz 26. decembrim, turklāt tajā piedalīties varēs arī skatītāji. Bez šova ģimenēm būs iespējams bezmaksas lejuplādēt dažādas spēles un radošus darbiņus, kas veidotas pēc izrādes. Straumēšanas maksa vienai ierīcei – £20. Lasi vairāk šeit.

“Bez klusuma” (“Chickenshed” teātris)

Ja tevi interesē mazo teātru izrādes, tad “Scenesaver” platforma ir labākā vieta, kur atrast plašu izrāžu piedāvājumu bez lietošanas maksas. Viena no daudzajām šeit pieejamajām izrādēm ir “Bez klusuma” (In the Absence of Silence) – stāsts par piecām sievietēm, viņu dzīvēm un savstarpējām attiecībām. Mājaslapā iespējams pieteikties arī teātra klubam, kura biedri ik pēc divām nedēļām satiekas tiešsaistē, lai apspriestu kādu konkrētu izrādi. Uzzini vairāk šeit.

“Vētra” (“The Globe” teātris)

“The Globe” piedāvā internetā izīrēt, iegādāties vai arī uzdāvināt kādu no Šekspīra lugu iestudējumiem, kuru piedāvājums ir ļoti plašs. Starp tām ir arī 2013. gadā teātrī tapušais Šekspīra “Vētras” (The Tempest) uzvedums, kas vēsta par piedošanu un dāsnumu un kura iestudēšanā izmantoti renesanses laika kostīmi. Izrāde pieejama šeit.

“Profesors Bernardi” (“Die Schaubühne” teātris)

No 16. līdz 19. decembrim vācu teātris “Skatuve” (Die Schaubühne) piedāvā bez maksas noskatīties Artūra Šniclera darba “Profesors Bernardi” (Professor Bernhardi) iestudējumu vācu valodā ar subtitriem angļu valodā. Latviešu skatītājiem šī darba sižets pazīstams pēc Dailes teātra iestudējuma “Ārsts”, kura pamatā Roberta Aika veidotā Šniclera darba adaptācija. Izrāde “Profesors Bernardi” vēsta par kādu ebreju ārstu un prestižas privātās klīnikas vadītāju Bernardi, kura viens lēmums izvēršas par politisku un reliģisku skandālu. Uzzini vairāk par izrādi šeit. Teātris Schaubühne regulāri straumēšanai piedāvā kādu izrādi vācu valodā, daļai pieejami arī subtitri angļu valodā.

“Oņegins” (театр Красный факел)

Vietnē “Stage Russia” ir apkopotas tiešsaistē pieejamās Krievijas teātru izrādes, par kuru skatīšanos jāmaksā tikai platformas izmantošanas maksa. Tostarp pieejama daudzsološā jaunā režisora Timofeja Kuļabina izrāde “Oņegins” Novosibirskas Drāmas teātrī "Sarkanā lāpa". Iestudējums veidots pēc Aleksandra Puškina poēmas un ir ieguvis divas “Zelta maskas”. Izrādē atmests viss liekais, atstājot vienkāršu mīlasstāstu, kas ievietots mūsdienu vidē. Izrādi var skatīties krieviski ar subtitriem angļu valodā. Vairāk lasi šeit.

Drukāt 

Atsauksmes

Rakstīt atsauksmi
Citi šī autora raksti

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt