Kroders.lv 14.12.2020

10 operas izrādes, kam veltīt laiku decembrī

Somijas Nacionālās operas izrādes "Covid fan tutte" publicitātes attēls

Tuvojoties gada nogalei, pasaules opernami nesnauž, bet par spīti pandēmijai savas izrādes piedāvā interneta vidē, kur tās ir pieejamas visai pasaulei. Kroders.lv piedāvā savu operu piedāvājuma apkopojumu šī gada pēdējam mēnesim. Sarakstā atradīsiet internetā straumējamus maksas un bezmaksas operu uzvedumus.

Dažāda klasika. “Samsons un Delila”, “Ansītis un Grietiņa” (Metropolitan Opera)

Ņujorkas Metropolitēna opera turpina pavasarī iesākto izrāžu straumēšanu. Katru dienu piedāvājumā ir cita izrāde, bet no 14. decembra vakara (pēc Ņujorkas laika) 23 stundas bezmaksas straumēšanai būs pieejama Kamila Sensānsa operas “Samsons un Delila” iestudējumu, kur Delilas lomā būs latviešu mecosoprāns Elīna Garanča. Ja tomēr sanācis palaist garām šo vai kādu citu no izrādēm, tad tās var noskatīties, izmantojot aplikāciju “Met Opera on Demand” un iegādājoties mēneša vai gada abonomentu vai arī izīrējot izrādes ierakstu.

Ņujorkas Metropolitēna opera radījusi arī īpašu ģimenēm piemērotu Ziemassvētku programmu. Ģimenes svētku festivāla (Family Holiday Festival) laikā no 17. līdz 21. decembrim būs iespēja bez maksas straumēt operu “Ansītis un Grietiņa”, kā arī attālināti piedalīties dažādās radošajās darbnīcās. Vairāk informācijas šeit.

“Covid fan tutte” (Suomen Kansallisooppera ja -baletti)

Somijas Nacionālā opera un balets piedāvā Covid-19 laika jaundarbu – Mocarta “Così fan tutte” (“Tā dara visas”) iedvesmotu komisko operu, kur darbība norisinās 2020. gada pavasarī, kad aizsākas globālā pandēmija. Minnas Lindgrēnas oriģināllibreta iedvesmas avots ir reāls notikums – šīgada pavasarī Somijas Nacionālajā opera atceltais Vāgnera “Valkīras” uzvedums. Opera sešus mēnešus bez maksas skatāma vietnē Youtube, kā arī platformā Operavision.

“Bohēma” (Soho Theatre)

Soho teātris skatītājiem piedāvā internetā noskatīties labi zināmo Džakomo Pučīni operu “Bohēma” jaunā un svaigā izpildījumā. Maksa par straumēšanas iespēju: £4.00. Lasi vairāk šeit. Teātris piedāvā internetā noskatīties arī dažādas teātra izrādes un kabarē, kas meklējami teātra mājaslapā.

“Dons Žuans” (Royal Opera House)

Londonas Karaliskā opera pandēmijas laikā vairākas savas izrādes piedāvā noskatīties internetā. To skaitā ir arī Volfganga Amadeja Mocerta opera “Dons Žuans”, kas skatītājiem pieejama līdz 27. decembrim. Maksa par izrādes straumēšanu: £3.00. Uzzini vairāk šeit.

“Traviata” (Opera Philadelphia)

Filadelfijas opera uz vairākiem mēnešiem skatītājiem piedāvā straumēt Verdi operu “Traviata” itāliski ar subtitriem angļu valodā. Lai noskatītos izrādi, ir jāiegādājas operas nedēļas abonoments vai arī sezonas abonoments, tādējādi gūstot iespēju noskatīties visas sezonas laikā piedāvātās tiešsaistes izrādes. Lasi vairāk par izrādi šeit.

“Norma” (Sidney Opera House)

Tiešsaistē pieejamo izrāžu piedāvājums Sidnejas opernamā atšķiras no citām pasaules operām – skatītājiem pārsvarā bez maksas pieejamas spilgtākās izrādes no pagājušā gadsimta beigām. Viens no šiem iestudējumiem ir Vinčenco Bellīni “Norma”, kas uzvesta 1978. gadā, aizvedot skatītāju Senās Romas impērijas laikā. Lasi vairāk šeit.

“Pelnrušķīte” (Komische Oper Berlin)

Īsi pirms svētkiem, 20. decembrī, bezmaksas straumēšanai internetā būs pieejama Berlīnes Komiskajā operā iestudētā Žila Masnē opera “Pelnrušķīte”, ko būs iespēja noskatīties 30 dienu garumā. Operas librets balstīts Šarla Pero pasakā par Pelnrušķīti. Šī gada decembrī skatītājiem būs pieejamas arī citas operizrādes. Lasi vairāk šeit.

“Fidelio” (Opera North)

Vienīgās Bēthovena sarakstītās operas pirmizrāde operā Opera North (Līdsa) 12. decembrī skatītājiem būs vienlaikus pieejama gan klātienē, gan pie datoru ekrāniem, bet pēc tam līdz 19. decembrim būs pieejama straumēšanai internetā jebkurā diennakts laikā. Maksa par izrādes straumēšanu: £15. Lasi vairāk šeit.

“Tālrunis” (Scottish Opera)

Komponista Žana Karlo Menoti opera “Telefons jeb mīla trijatā” (1947) Skotu operas izpildījumā pārlikta uz mūsdienu Edinburgu, lai atgādinātu mums par prieku, ko sniedz reālā pasaule ārpus telefona. Izrāde ieraksta formā pieejama bez maksas. Uzzini vairāk un skaties šeit.

Le Vin herbé” (Welsh National Opera)

Le Vin herbé ir Frenka Mārtina opera, kas neierastā veidā pārstāsta leģendu par Tristanu un Izoldi. Šī un vēl citas mūsdienīgas operizrādes ir skatāmas Welsh National Opera mājaslapā bez maksas. Uzzini vairāk un noskaties izrādi šeit.

Drukāt 

Atsauksmes

Rakstīt atsauksmi
Citi šī autora raksti

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt