***

25. aprīlis 2020 / komentāri 0

IN MEMORIAM. Teātra vēsturniece Margita Mantiņa (1944-2020)

Mūžībā aizgājusi ilggadējā LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzeja mākslas eksperte, teātra zinātniece un vēsturniece Margita Mantiņa (1944-2020).

Margita Mantiņa viennozīmīgi bija Teātra muzeja autoritāte, ar kuras sirsnīgo atsaucību varēja rēķināties jebkurā teātra mākslas vai dzīves jautājumā.

Muzeja darbā pavadīti piecdesmit gadi. Strādājusi Raiņa Literatūras un mākslas vēstures muzejā, ar laiku nonākot darbā toreizējā šī muzeja filiālē - Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, kur darbojusies vairāk nekā trīsdesmit gadus. Sākotnēji specializējusies Liepājas teātra vēstures izpētē, kam piepulcējusies arī Nacionālā teātra vēstures pētniecība. Gadu gaitā tapušas virkne nopietnas, apjomīgas izstādes, dažāda veida pasākumi un sarīkojumi. Pēdējais Margitas lielais darbs ir pērn atklātā Nacionālā teātra vēstures ekspozīcija, kuras tapšanai tika veltīti apmēram divi gadi, kuru laikā krājumā tika izcilātas un caurskatītas visas Nacionālā teātra un saistīto personību kolekciju mapes un kastes. Droši vien nav iespējams izskaitīt to kultūras vēstures materiālu apjomu, kas daudzajos darba gados izgājis caur Margitas rokām, lai rūpīgi apstrādāti tie varētu nonākt muzeja krātuvē.

Bijusi Latvijas Teātra darbinieku savienības biedre. Atzinības krusta virsniece (2019).

Mums pietrūks tās zināšanas, kuras nepaspējām pārmantot, bet visvairāk trūks Margitas mūžīgā labestība un sirsnība, kura Smiļģa mājā uzturēja īpašu optimisma garu.

 

KrodersLV redakcija izsaka līdzjūtību teātra vēsturnieces tuviniekiem, draugiem, paziņām.