***

6. oktobris 2021 / komentāri 0

Mūžībā devies Daugavpils teātra aktieris un režisors Vladimirs Dupaks (1955–2021)

Mūžībā devies Daugavpils teātra aktieris un režisors Vladimirs Dupaks (1955–2021)

Vladimirs Dupaks apguva aktiera un režisora arodu Borisa Ščukina teātra institūtā Jevgeņija Vahtangova vārdā nosauktajā Valsts Akadēmiskajā teātrī, kuru absolvējis 1983. gadā. 1991. gadā kā aktieris un režisors sāka darbu Daugavpils teātrī.

Vladimirs Dupaks bija īstens pasaku meistars, viņa režijā tapa tādas izrādes bērniem kā „Vinnijs Pūks un visi visi, visi”, „Mazā nāriņa”, „Brīnumdaiļā skaistule”, „Runcis zābakos”, „Nebeidzamā pasaka” u. c. Turklāt 2003. gadā viņa iestudētā izrāde bērniem „Brīnumdaiļā skaistule” saņēma „Spēlmaņu nakts” balvu. Vladimira Dupaka pēdējā loma Daugavpils teātrī bija izrādē „Cilvēks parastais” (2018), kurā viņš attēloja tēvoci Vovu, taču skatītāji noteikti atcerēsies arī citas viņa ar sirds siltumu piepildītās lomas izrādēs „Kaija”, „Leo – mazais lauva”, „Dāmu paradīze”, „Teātra direktors”, „Ķiršu dārzs”, „Trīs māsas” un daudzās jo daudzās citās.

Atvadīties no Vladimira Dupaka varēs Svēto Borisa un Gļeba pareizticīgo katedrālē (Tautas iela 2, Daugavpils) 9.oktobrī no pl.9.00, aizlūgums notiks no pl.11.00 līdz pl.12.00. Zemes klēpī viņu guldīs Daugavpils Komunālajos kapos.

KrodersLV redakcija izsaka līdzjūtību aktiera tuviniekiem, kolēģiem, talanta cienītājiem!