Jaunumi

9. jūnijs 2017

Teātra sezonas noslēgumā iznācis jaunais žurnāla „Teātra Vēstnesis” numurs

„Teātra Vēstnesis”, simboliski atsaucoties gaidāmajam Valmieras teātra vasaras festivālam bērniem, arī kā žurnāla centrālo Tēmu izvirzījis bērnu teātri Latvijā un ārpus tās. Kārlis Krūmiņš diskusijā ar Ģirtu Šoli, Annu Sīli, Jāni Znotiņu un Henrietu Verhoustinsku par to, kāds ir bērns mūsdienās un kādam jābūt šodienas teātrim bērniem, ar ko tas atšķiras no laika, kad auga paši režisori un aktieri. Guna Zeltiņa un Ilze Kļaviņa uzrakstījušas apkopojošu viedokli par pašreizējo Latvijas teātru piedāvājumu un nule notikušo Rīgas festivālu bērniem „Eju meklēt!”. Ekskluzīvu rakstu sagādājusi Nacionālā teātra izrāžu vadītāja Linda Helviga, kuras pienākumos ir sagaidīt un pavadīt bērnus, kas apmeklē izrādi „Šausmu autobuss” – no kā viņiem ir bail un kāda ir viņu dzīve.

Žurnāla intervijas ar Liepājas teātra aktrisi Andu Albuži un režisoru Ģirtu Ēci, savukārt divu profesionāļu dialogā Māra Ķimele sarunājas ar scenogrāfu un režisoru Reini Suhanovu, viņu sarunas epicentrā – Elmāra Seņkova „Trīne”, kas izraisījusi vairāk viedokļu sadursmes skatītāju vidū nekā jebkurš cits teātra iestudējums pēdējos gados. Acīmredzot Blaumaņa dēļ.

Žurnāla aktuālās recenzijas aptver visus Latvijas teātros, ieskaitot Daugavpils teātra veiksmīgās sezonas analīzi Edītes Tišheizeres skatījumā. Par Liepājas teātra „Precībām” (rubrikā Kroders.lv iesaka) raksta Silvija Radzobe, viņa recenzē arī Dailes teātra „Bannija Manro nāvi”. Maija Svarinska analizē Viestura Kairiša iestudēto „Karali Līru”, Līga Ulberte „Tuvo pilsētu”, Ieva Rodiņa – „Trīni”, savukārt Ieva Struka – Valmieras teātra latviešu autoru darbu iestudējumus. Divas Regnāra Vaivara jaunākās izrādes vērtē Edīte Tišheizere, Mārīte Gulbe analizē Strindberga un Ibsena inscenējumus Valmierā un JRT.

Rubrikā “Vārds teātra cilvēkiem” – Annas Putniņas veltījums šā gada jubilāram Feliksam Deičam.

Rubrikā “Jaunie teātrī” – par aktierapmācības metodēm runā LKA pedagogi un teātru vadītāji, savukārt Atis Rozentāls intervē Krievu teātra jauno aktrisi Natāliju Živecu.

Margarita Zieda sarūpējusi kārtējo ieskatu vācu teātra aktualitātēs, atceramies arī Elzu Radziņu un Paulu Jēgeri-Freimani rubrikā Leģendas.

Žurnālu „Teātra Vēstnesis” iespējams iegādāties J. Rozes grāmatnīcās, „Narvesen” kioskos un joprojām visērtāk – abonējot Latvijas pastā.

Priecīgu vasaru!