Jaunumi

30. novembris 2017

Jest; aicina uz publisku diskusiju “Vai vērts dzīvot laukos?”

Pirmdien 4. decembrī, jaunatnes kultūras portāls Jest; aicina ikvienu interesentu uz publisku diskusiju par iedzīvotāju došanos prom no Latvijas lauku reģioniem un to, kā aizbraukšana ietekmē lauku dzīves kvalitāti. Diskusijā piedalīsies Aizputes jauniešu centra “Ideju māja” bijusī vadītāja Paula Āboliņa-Ābola un LU Sociālo un politisko pētījumu institūta direktore Aija Zobena.

Cilvēku masveida aizbraukšana no laukiem Latvijas sabiedrībā un medijos ir sāpīgs temats; tukšās viensētas, ciemati un mazpilsētas ierasti saistās ar bezcerību un nolemtību. Vai iedzīvotāju došanos no laukiem uz pilsētām un ārzemēm iespējams vērtēt arī citādi - kā zināmā mērā likumsakarīgu procesu? Vai dzīve Latvijas laukos ir vērtība pati par sevi? Un kā cilvēku skaita samazināšanās ietekmē lauku dzīves labklājību - ekonomiski, sociāli un ietekmē uz apkārtējo vidi?

Diskusija “Vai vērts dzīvot laukos?” notiks pirmdien, 4. decembrī, plkst. 20.00, kinoteātrī Kino Bize Elizabetes ielā 37 (ieeja no pagalma). Vairāk par diskusiju iespējams uzzināt pasākuma Facebook lapā. Ieeja pasākumā bez maksas.