Jaunumi

16. oktobris 2018

Rīgas cirka telpās darbību uzsāk jauno teātra mākslinieku trupa KVADRIFRONS

VSIA “Rīgas cirks” ir daudzfunkcionāls mākslas centrs un no šī gada oktobra savās telpās skatītājiem piedāvās bagātīgu mākslas norišu programmu, kuru radījusi jauno teātra mākslinieku trupa KVADRIFRONS. Biļetes uz izrādēm “Pavasaris”, “Izrāde  ekskursija cirkā” un “Himna” jau iespējams iegādāties internetā un Biļešu servisa kasēs.

Trupa pamatā piedāvā izrādes laikmetīgā estētikā ar starpdisciplināru un performatīvu pieeju, kas kopējā mākslinieciskajā programmā Rīgas cirkā ļauj iekļaut arī teātra, mūzikas, vizuālās mākslas un kino elementus. Viņu veikumu plašākai publikai būs iespējams vērot pašu pasludinātajā pirmizrāžu mēnesī – jau no šī gada 11. oktobra, kad bijušajā ziloņu stallī notiks Līgas Spundes multimediālās izstādes “Interlūdija” atklāšana. Nākošajā dienā, 12. oktobrī, pirmo reizi publikai tiks izrādīta arī jauno mākslinieku un Rīgas cirka kopā producētā “Izrāde - ekskursija cirkā”. Tas būs multimediāls piedzīvojums, kas neparastā un aizraujošā veidā, ar mūsdienīgu tehnoloģiju atbalstu, vēstīs par dažādu laikmetu cilvēkiem un notikumiem, kas saistās ar cirka ēkas 130 gadus ilgo vēsturi. Tajā pašā laikā tiek gatavotas un pirmo reizi Rīgas cirka telpās plašākai sabiedrībai tiks izrādītas arī mūzikas teātra izrāde “Pavasaris” un kareivīga melodrāma “Himna”. Pirmizrādes pavadīs arī virkne citu norišu, verot Rīgas cirka durvis arvien plašākai kultūras programmai.

Rīgas cirka pārmaiņu procesā sadarbība ar jauno teātra mākslinieku trupu KVADRIFRONS ir zīmīgs atspoguļojums nākotnes attīstības perspektīvām. Jaunie mākslinieki, piedāvājot daudzveidīgu mākslas norišu programmu cirka telpās, ļauj izmantot ēkas potenciālu jau pirms rekonstrukcijas darbiem, kā arī, apdzīvojot telpas, veido sabiedrības izpratni par Rīgas cirka jauno veidolu kopumā.

Rīgas cirks ir daudzfunkcionāls mākslas centrs, un mērķtiecīgi strādā ne tikai pie nozīmīgu un aktuālu cirka izrāžu piedāvāšanas arvien plašākai publikai, bet no šī gada septembra savās telpās aicina arī virkni Latvijas kultūrvidē nozīmīgu notikumu. Savukārt, KVADRIFRONS ir nevalstiska, nekomerciāla un institucionāli neatkarīga teātra trupa, ko 2017. gada septembrī dibinājuši jaunie profesionāļi Reinis Boters, Klāvs Mellis, Āris Matesovičs, Ance Strazda un Evarts Melnalksnis.

Biļetes iespējams iegādāties www.cirks.lv/biletes  un www.kvadrifrons.lv.