Jaunumi

31. oktobris 2019

Teātra muzejā 15. novembrī Diānas Kaijakas iestudējums “Pie horizonta”

Eduarda Smiļģa Teātra muzejā 15. novembrī plkst. 17.40 skatāma izrāde “Pie horizonta” Diānas Kaijakas režijā.

Luga “Pie horizonta” 2010. gadā tika nominēta kā labākā luga nozīmīgākā vācu laikmetīgās dramaturģijas festivāla “Mülheimer Theatertage” Bērnu un jauniešu lugu sadaļā. Personāži, kas darbojas izrādē – vectēvs un 2 pusaudži meklē atbildes uz jautājumu: “Vai atmiņa var būt kas vairāk nekā tikai spēja atcerēties?”. Pēc veiksmīgā lugas lasījuma pagājušā gada “Patriarha rudens” festivālā, šīs pašas radošās komandas sastāvā, tā ir kļuvusi par pilnvērtīgu izrādi.

“Pie horizonta” ir stāsts par jauna cilvēka pieaugšanu un to, kā pat zūdot atmiņām nosargāt saites, kas vieno mūs ar mūsu tuvajiem. Lugā atmiņas un identitātes tēma tiek risināta caur trīs vientuļiem cilvēkiem un to, kā par spīti dažādiem šķēršļiem, viņiem izdodas atrast kontaktu vienam ar otru – Janeku, kurš pārdzīvo ģimenes izjukšanu, viņa opi, sen savu spozmi zaudējušo olimpieti, un Annu, kura meklē piederību jaunā klasē. 

Izrādes dramaturģija ir balstīta atmiņas un identitātes mijiedarbībā, Janekam gūstot jaunas atmiņas un pieredzi, bet opim tās neizbēgami zaudējot. Tomēr luga nav tikai par atmiņu, bet gan draudzību un uzticību, kas izveidojas izrādes varoņu starpā, lai arī sākotnēji likusies neiespējama.

Izrādes aktieru sastāvu veido Nacionālā teātra aktieris Jānis Skanis, kā arī 2 pusaudži Krists Upelnieks un Annija Norberte. Izrādes radošajā komandā piedalās režisore Diāna Kaijaka, scenogrāfe Ieva Stalšene, gaismu mākslinieki Niks Cipruss un Reinis Zalte, producente Patrīcija Kolāte.

Izrāde tapusi VKKF mērķprogrammas ‘’Latvijas skolas somas’’ ietvaros ar VKKF un Gētes Institūta atbalstu. To plānots izrādīt ieintresētajām klasēm no visas Latvijas programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Pirms izrādes Dr.psych. Jeļena Harlamova no psiholoģijas un kognitīvi biheiviorālās terapijas centra "Intellego" pastāstīs par to, kas ir alcheimers.

Biļešu cena: 6,00 EUR. Biļetes  uz izrādi var rezervēt un iegādāties LKA Eduara Smilģa Teātra muzejā, rakstot uz e-pastu info@teatramuzejs.lv