Jaunumi

24. oktobris 2019

Izrāde skolu jauniešiem "Gleznas ārpus rāmjiem"

Mūzikas un mākslas atbalsta fonds, turpinot tradīciju veidot izrādes par mākslas tēmu, programmā "Latvijas skolas soma" īstenojis izrādi skolu jauniešiem "Gleznas ārpus rāmjiem". Pirmizrāde 31. oktobrī 18.00 kultūras telpā 3MĀSAS.

Izrādes mērķauditorija ir skolēni vecumā no 14-18 gadiem (7.-12.klase). 

Teksts ANETE KONSTE

Režija VIESTURS ROZIŅŠ

Aktieri ANNA NELE ĀBOLIŅA, ARTŪRS TRUKŠS, PĀVELS GRIŠKOVS

Scenogrāfija ŪNA LAUKMANE

Horeogrāfija KATRĪNA ALBUŽE

Mūzika JĒKABS NĪMANIS

Konsultanti Eduards Dorofejevs (LNMM), Ingrīda Burāne (LMA Informācijas centra vadītāja), Ieva Putniņa, Margrieta Griestiņa

Īsteno Mūzikas un mākslas atbalsta fonds programmā “Latvijas skolas soma”.

Seši žanri. Seši mākslinieki. Biruta Baumane, Kārlis Miesnieks, Bruno Vasiļevskis, Felicita Pauļuka, Vilhelms Purvītis un varbūt... Sestais būsi tu? Trīs aktieru pavadībā gleznas atdzīvosies un izkāps no rāmjiem visdažādākajās teātra formās. Viena pārtaps baisā detektīvā, cita dzejiskā mūziklā un vēl arī klaunādē. Izrāde atklāj mūsu iztēles neierobežotās iespējas. Kā atrast savu žanru, kurā runāt ar moderno pasauli? Galvenais, nebaidīties meklēt.

Izrādes garums 90 minūtes

Vēlamais skatītāju skaits līdz 80 personām

Teātra izrāžu producēšanā MMAF darbojas kopš 2008. gada, kad tapa izrāde par preses karalieni Emīliju Benjamiņu „Benjamiņa. Kā dzīvot modernam cilvēkam”. Jau, sākot ar šo izrādi, MMAF interese un „specializācija” iezīmējās – veidot stāstus teātra valodā par spilgtām personībām Latvijas un Rīgas kultūrā un mākslā.

Šādā kontekstā tapa skatītāju un nozares speciālistu cildināta izrāde par gleznotāju Jāni Pauļuku „Pauļuks. Rāmji”, kas 2010./2012. gadu sezonā tika izrādīta izstāžu zālē „Arsenāls”. Turpat sadarbībā ar Māru Ķimeli notika atjaunotā „Parīze-Rīga-Parīze” par izcilo mākslinieku pāri Rūdolfu un Elvīru Piņņiem., 2014.gada gada sākumā izstāžu zālē Arsenāls pirmizrādi piedzīvoja izrāde par gleznotāju un grafiķi Kārli Padegu „PADEGS un PADEGS”, bet 2016. gadā - izrādes par gleznotājiem Ugu Skulmi „Uga Skulme. Ceļojums uz vietas” un Jani Rozentālu „No Rozentāla”. 2018.gadā par Voldemāru Irbi „Zibeņu domas. Irbīte”, 2019.gadā “Meistars un Aleksandra” par Aleksandru Beļcovu.