Jaunumi

28. oktobris 2019

“Teātra Vēstneša” 2019. gada 3. numura fokusā – teātra telpa un mainīgā izpratne par to

Iznācis žurnāla Teātra Vēstnesis 2019. gada 3. numurs. Tā uzmanības centrā – Dž. Dž. Džilindžera uzskati par Dailes teātra māksliniecisko virzību un attiecībām ar kritiku sarunā ar teātra kritiķiem Silviju Radzobi, Ievu Rodiņu, Ati Rozentālu un Normundu Akotu. Saruna notikusi dažus mēnešus pirms Dž. Dž. Džilindžera atkāpšanās no mākslinieciskā vadītāja posteņa.

Žurnāla Tēmas fokusā ir teātra telpa un mainīgā izpratne par to. Par ideālo cilvēku satikšanās un ietekmes telpu spriež Gundega Laiviņa kopā ar režisoriem Kristu Burāni, Reini Suhanovu un arhitektu Austri Mailīti. Monika Pormale runā par Latvijas studentu ekspozīciju Prāgas kvadrinnāle un tās mācībām. Zane Kreicberga raksta par uztveres, pieņemamā un tabu robežu izgaišanu, bet Ieva Rodiņa – par pilsētas un teātra kopēju eksistenci Valmieras vasaras teātra festivālā, Deniss Hanovs  reflektē par atmiņas un klātbūtnes pārklāšanos  Berlīnes ielās.

Sadaļā Process Līga Ulberte raksta par Indras Rogas mākslinieciskās vadības laika izrādēm Valmieras teātrī. Maija Svarinska vērtē Finlandizāciju, bet Andra Rutkēviča – Katlu Nacionālajā teātrī. Atis Rozentāls apskata sezonas sākuma pirmizrādes Dailes teātrī, Mārīte Gulbe – jaunākos Liepājas teātra uzvedumus. Valda Čakare analizē izrādi Vēlā mīla JRT. Lauma Mellēna-Bartkeviča rezumē Zigmara Liepiņa vadības laiku Latvijas Nacionālajā operā un baletā.

Rubrikā Intervijas – Silvijas Radzobes saruna ar Indru Rogu par režiju, aktiermeistarību, ideāliem un realitāti.

Rubrikā Jaunie – Nacionālā teātra aktrises Lauras Siliņas portrets, topošā režisore Māra Blome stāsta par stažēšanos pie Keitijas Mičelas.

Ārzemju sadaļā Inga Rozentāle raksta par Aviņonas festivāla visvairāk gaidītajām izrādēm, Ilona Matvejeva – par Maskavas Gogoļa centrā tapušo Kirila Serebreņņikova izrādi Barocco. Normunds Akots – par jaunajām balsīm Lietuvas festivālā Sirenos.

Ingas Rozentāles rūpīgajā tulkojumā tupinās Antonēna Arto Nežēlības teātra manifestu publikācija. Turpinājums sekos, tulkojums veikts ar VKKF atbalstu.

Sadaļā Leģendas – Ritas Rotkales atklājumi par režisoru Noru Vētru-Muižnieci, redakcijas sveiciens simtgadniecei Elvīrai Baldiņai, turpinājums Ervīna Meijera mistifikācijām par Smiļģa dzīvi.

Atgādinām, ka žurnālu Teātra Vēstnesis visērtāk atrast savā pastkastītē un abonēšanas kampaņa nākamajam gadam turpinās, bet, protams, žurnālu var iegādāties arī visos Latvijas teātros, Biļešu paradīzes kasēs, Jāņa Rozes grāmatnīcās un Narvesen kioskos.