Jaunumi

31. oktobris 2019

Valmierā norisināsies Ojāra Vācieša dzejas lasījumi

13. novembrī plkst. 19.00 Valmieras teātra kafejnīcā norisināsies Ojāra Vācieša dzejas lasījumi.

Ojāra Vācieša dzejā ir kaut kas no “pavisam nepilngadīga suņa”. Sliktā brāļa. Tā ir mūžam jauna, mūžam aktuāla un mūžam personīga. Katrs sevi cienošs “pret” tajā atradīs sev draugu un katra pazudusī sajūta iegūs vārdu. 12. jaunieši no Vācieša dzejas dzīlēm izrakdami sev tuvāko un mīļāko, veido dzīvu dzejas virknējumu. Katra reize ir citādāka, katru reizi mēs paši tajā dzirdam un atrodam ko jaunu. Jo dzejolis “vakar” un “šodien” ir divas dažādas būtnes.

Režija: Zane Daudziņa

Piedalās aktieri no Valmieras Drāmas teātra Indras Rogas aktieru kursa: Aksels Aizkalns, Ieva Barkāne, Rūdis Bīviņš, Katrīna Griga, Artis Jančevskis, Milēna Miškevica, Agnese Laicāne, Meinards Liepiņš, Sandis Runge, Diāna Krista Stafecka, Krišjānis Strods, Kārlis Zahovskis.

Ojārs Vācietis (13.11.1933.-28.11.1983). "Viņš uzdrīkstējās nenobīties un pierakstīt savas sirdsbalss teikto, lai gan tas bieži bija pretrunā ar valdošās nomenklatūras viedokli – par to nācās maksāt ar darbu nepublicēšanu ilgākā laika periodā un saņemt bargu padomju ideologu kritiku. Taču Ojāra Vācieša talantu apklusināt neizdevās: viņa vārdam piemita pārāk liels spēks un tauta viņu mīlēja. Tad arī valdošajai elitei neatlika nekas cits, kā "sodīt” viņu ar dažādiem Goda nosaukumiem un prēmijām. Taču arī tas nelīdzēja – Ojārs Vācietis nemainījās un konjunktūrai nepakļāvās. Viņš rakstīja atkailinātiem nervu galiem, kā bez ādas, atvērts visām sāpēm un laimei. Jā, arī laimei. Lai atceramies viņa nepārspējamo mīlestības liriku!” Zinta Pencele, Ojāra Vācieša memoriālā muzeja galvenā speciāliste.

Ieeja: 5 EUR

Biļetes iegādājamas Biļešu Paradīzes kasēs, Valmieras teātra kafejnīcā un Valmieras Drāmas teātra kasē.