Jaunumi

12. februāris 2020

4. martā kultūras telpā “3 MĀSAS” iespēja redzēt izrādi “RE: ATMODA”

Izrādes darbība norisinās 90. gadu sākuma Rīgā, Atmodas laikā. Pilsētas centrā ir barikādes un ticis ieņemts Preses nams. Bet par visu svarīgāks ir kādas Rīgas daudzdzīvokļu mājas jumts, uz kura skan Viktora Coja mūzika un atmostas kāda pirmā mīlestība. “Re: Atmoda” ir stāsts par izvēlēm – gan tām, kuras izdara stāsta varoņi – jaunieši, gan tām, kuru priekšā ir tikko atjaunotā Latvijas valsts.

Šī izrāde ir par netveramām sajūtām, kādas mūs pārņem un kādām reizēm ļaujamies kardinālu pārmaiņu apstākļos. Šīs ir refleksijas par to, kā bija, un fantāzija par to, kā varēja būt.

Režisore: Dita Balčus

Izrādē piedalās: Elīna Avotiņa, Ņikita Voroņins, Emīls Kivlenieks, Egija Silāre, Tamara Sudnika

Izrāde ir mobila un piemērota viesizrādēm, kā arī iekļauta programmas “Latvijas Skolas somas” piedāvājumā. Izrādes komanda labprāt dodas viesizrādēs (vairāk informācijas, zvanot uz telefona numuru 29327853).

Ar iestudējumu "Re: Atmoda" teātrim izdevies atdzīvināt ļoti aktuālu un diemžēl jau daļēji piemirstu un mākslas apritē reti sastopamu tēmu. Dramaturģe, jauni talantīgi aktieri, sabalansēts ansamblis un precīza izrādes atmosfēra, kas ieved nesenās pagātnes noskaņās. Šī izrāde, manuprāt,būtu jāredz katram Latvijas jaunietim.

Guna Zeltiņa, teātra zinātniece, mākslas zinātņu doktore

Izrāde "Re: Atmoda" runā vienlaikus par romantisku puiša – meitenes jūtu uzplaukumu par spīti janvāra salam, un par mazas tautas pretošanās drosmi par spīti lielvalstu tankiem ielās.
Režisores Ditas Balčus tvērumā atsevišķas personisku pārdzīvojumu ainas pārliecinoši iekļautas Latvijas vēstures dokumentālu notikumu ķēdē, kurā veiksmīgi savijas intimitāte un politika, iekšējie un ārējie notikumi. Izrāde visiem mūsdienu jauniešiem, kuri dzīvo šodien un kuri veido rītdienu mūsu Latvijai.

Ilze Kļaviņa, teātra kritiķe

Biļetes uz izrādi Biļešu Paradīzē  - https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/80827