Jaunumi

23. jūlijs 2020

''KINO UN MĒS''. Izrāde par latviešu padomju kino

Trīs aktieri atgriežas pie latviešu padomju laiku kino un uzdod jautājumu - kāpēc šīs filmas uzņēma tieši tā? Šī būs izrāde par latviešu padomju kino, par režisoriem, operatoriem, scenāristiem, kritiķiem, bet visvairāk un galvenokārt - par aktieriem un aktierspēli. Stāsti no uzņemšanas laukumiem, mākslas padomju sēdēm, ieskati vēstures lappusēs un kino klasikas ainu izspēle jaunos un negaidītos veidos.

“Kino un mēs” līdzautori apvienos spēkus, lai censtos izprast Latvijas padomju kino daudzveidību un kino vēsturi no cilvēciska, personiska skatu punkta. 

Izrādes kodolu veidos autoru pievēršanās trīs dažādām padomju laiku kino filmām – brāļu Kaudzīšu klasiskā romāna ekranizācijai “Mērnieku laiki” Voldemāra Pūces režijā, Gunāra Cilinska un Vara Braslas melodrāmai “Ezera sonāte” un Aloiza Brenča disko-detektīvam “Dubultslazds”. Vai “Mērnieku laiku” aktierspēles ekspresīvā groteska ir laikmeta zīme, vai vienkārši pārspīlēta rūķošanās? Kāpēc “Ezera sonātē” Gunārs Cilinskis savu kaislīgo mīlestību spēlē tik introverti? Un kādus noslēpumus slēpj “Dubultslazds” – latviešu kino vēsturē popsīgākais disko-krimiķis, kura varoņi šķiet tik neticami naivi?

Reizē “Kino un mēs” ir arī izrāde par Rīgas Kinostudiju. Tāda apjoma un nozīmes centralizēts kino ražošanas uzņēmums mūsdienu Latvijā nav iedomājams. Mēs pievērsīsimies laikam, kad tajā vēl kūsāja dzīvība.
 

Režisors: Matīss Kaža
Dramaturgi: Andris Keišs, Jānis Skutelis, Egons Dombrovskis, Matīss Kaža
Operators: Aleksandrs Grebņevs
Mākslinieks: Rūdolfs Baltiņš
Kostīmu māksliniece: Līga Krāsone

Pirmizrāde tiešsaistē un ROJAL kino festivālā 2020. gada 30. jūlijā.

Biļetes iespējams iegādāties  www.bezrindas.lv