Jaunumi

Publicitātes foto
27. augusts 2020

Rīgā tiks atklāta jauna koncertu norises vieta “OratoriO”

2020. gada 29. augustā ar Rēzijas Kalniņas un Andreja Osokina poētisko izrādi tiks atklāta mūzikas un drāmas telpa OratoriO. Jaunā kultūras pasākumu norises vieta Sporta 2 kvartālā tiks ieskandināta ar trīs dažādām koncertprogrammām, solot unikālas radošās savienības visas sezonas garumā.

29. augustā un 26. septembrī mūzikas un drāmas mājvietā satiksies divi izcili - mākslinieki Rēzija Kalniņa un Andrejs Osokins. Viņi radījuši pirmo kopīgo poētisko izrādi, kurā savīsies dzeja un mūzika, latviešu komponistu skaņu raksti dialogā ar Daces Micānes – Zālītes dzeju. Jāņa Mediņa, Emīla Dārziņa, Jāzepa Vītola, Ādolfa Skultes, Volfganga Dārziņa, Jura Karlsona un Pētera Vaska skaņdarbi vienā vakarā skanēs kopā ar Daces Micānes – Zālītes poētisko darbu «Zalktenes divas saules».

5. septembrī uz «OratoriO» skatuves kāps dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo un elektroniskās mūzikas guru Oriole ar jauno programmu “7 skumjas zvaigznes un Alabamas mēness”, bet 12. septembrī uz skatuves tiksies talantīgās māsas Balanas – čelliste Margarita un vijolniece Kristīne, kurām kopīgajā programmā “Kinomūzika” pievienosies Andrejs Osokins.

Vārds ir skaņa un mūzika ir skaņa. Tas ir dialogs starp cilvēkiem, starp vīrieti un sievieti. Tas ir mūžsenais stāsts par klausīšanos un sadzirdēšanu, starp redzēšanu un ieraudzīšanu,” par “OratoriO” ieceri stāsta Rēzija Kalniņa, kura kopā ar Aināru Rubiķi saimniekos jaunajās telpās – radīs un vadīs mākslas dialogu.

Tas ir tik saviļņojoši, ka Rīga turpina skanēt, ka Rīgā top gan jauni mākslas projekti, gan jaunas telpas to norisei. OratoriO kļūs par unikālu platformu radošiem eksperimentiem, par dažādu mākslinieku un dažādu žanru tikšanās krustpunktu, stāsta mūziķe un producente Katrīna Gupalo.

Man ir liels gods ar latviešu klaviermūziku un, protams, līdzās apburošajai Rēzijai Kalniņai, atklāt jaunu mūzikas un drāmas telpu pašā Rīgā sirdī. Vietu, kur klausītāji varēs izbaudīt dažādu mākslas veidu sinerģiju. Savukārt iespēja dzirdēt māsas Balanas jāizmanto tieši šoruden, kamēr abas talantīgās mūziķes uzturas Latvijā. Pavisam drīz viņas atkal būs noslogotas ārvalstu koncertturnejās,” atzīst Andrejs Osokins.

OratoriO tuvāko koncertu norises datumi:

29. augustā plkst. 18.00 Rēzija Kalniņa un Andrejs Osokins - Poētiskā izrāde
5. septembrī plkst. 19.00 Katrīna Gupalo un Oriole - “7 skumjas zvaigznes un Alabamas mēness”
12. septembrī plkst. 19.00 Māsas Balanas un Andrejs Osokins - Kinomūzika
26. septembrī plkst. 19.00 Rēzija Kalniņa un Andrejs Osokins - Poētiskā izrāde

Biļetes uz pasākumiem mūzikas un drāmas telpā “OratoriO” nopērkamas www.aula.lv