Jaunumi

Publicitātes foto
29. jūlijs 2021

Latviešu-dāņu biedrības amatierteātris “Pūpols” aicina uz video lugas pirmizrādi

Sestdien, 31. jūlijā, plkst. 21.00 pēc Latvijas laika Latviešu-dāņu biedrības amatierteātris “Pūpols” aicina uz Harija Ammera kriminālkomēdijas “Četras dāmas un džokers” video iestudējuma pirmizrādi. To varēs skatīties teātra “Pūpols” Facebook lapā un citās digitālās vides platformās. Īsi pirms izrādes ceļa vārdus teiks radošā komanda, bet pēc video iestudējuma noskatīšanās ikviens ir aicināts uz sarunu gan ar režisoru, gan aktrisēm nepiespiestā gaisotnē Zoom platformā. 

Harija Ammera lugu “Četras dāmas un džokers” (2018. gads) līdz šim uzveduši jau astoņi amatierteātri. Latviešu–dāņu biedrības amatierteātris “Pūpols” pirmo reizi šo lugu uz saktuves rādīja 2019. gada rudenī, kad piedalījās amatierteātru festivālā “LAIPA” Reikjavikā (Islandē). Tagad tapis lugas video iestudējums, kura režisors ir Aldis Pommers, bet izrādē piedalās “Pūpols” aktrises Lilita Tomsena, Solvita Dambrovska, Vineta Urtāne un Genuta Šupstika.

Režisors Aldis Pommers par lugas tapšanas gaitu saka: “Uzvest lugu šādā - video - formātā platformā Zoom - tas bija zināms izaicinājums gan man kā šis lugas autoram un iestudējuma režisoram, gan Latviešu – dāņu biedrības teātra „Pūpols” aktieriem, gan, jo īpaši, projekta koordinatorei Aijai Pedersen un video ieraksta montāžas režisoram Reinim Radziņam.”

“Vienādi rekvizīti, fons un skatuves iekārtojums, vienotas gaismas četrās dažādās ieraksta telpās jeb mini studijās, lai pēc iespējas maksimāli radītu skatītājam iespaidu par telpas vienotību, arī izrādes muzikālais noformējums, galu galā - izrādes beigu netradicionālais risinājums, kad pat nācās mazliet pārrakstīt lugas beigas, lai būtu iespējams realizēt visas radošā ieceres – tas viss kopumā un katra detaļa atsevišķi lika nopietni palauzīt galvu un deva labu pieredzi visiem projekta veidotājiem. Tomēr, ieguldot lielu darbu un mīlestību pret teātri, galarezultātā mums kopā ir izdevies! Liels paldies visiem par mēģinājumos un ieraksta sesijās paveikto! Esmu ļoti priecīgs par sadarbību ar teātri „Pūpols” un gandarīts, ka šajos ierobežotajos apstākļos ar LR Ārlietu ministrijas sniegto finansiālo atbalstu mums izdevies sasniegt vai pat mazliet pārsniegt cerēto rezultātu,” turpina A.Pommers.

Kriminālkomēdijas darbība norisinās kādas pilsētas bagātnieku villā, kur sapulcējušās četras dāmas labākajos gados, lai izspēlētu kāršu spēli Džokers. Sarunu gaitā atklājas, ka visas dāmas vieno kaut kas vairāk kā kāršu spēli. Par to, kas ir šis vienojošais elements, skatītāji uzzinās video iestudējuma laikā.

Režisora un reizē lugas autora novēlējums skatītājiem: “Novēlu šī video iestudējuma skatītājiem nedomāt par ekrāna barjeru un video ieraksta problemātiskajiem aspektiem, bet ļauties un sajust vismaz tikpat daudz prieka skatoties šo izrādi, kā mēs – šī projekta dalībnieki guvām veidojot to! Patīkamas 53 minūtes ārpus realitātes un ikdienas rūpēm! Dāmas uz priekšu!”

Video iestudējums “Četras dāmas un džokers” tapis ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas finansiālu atbalstu.

Latviešu–dāņu biedrības amatierteātris “Pūpols” dibināts 2019. gada 14. aprīlī, Pūpolsvētdienā, kam par godu ieguvis nosaukumu. Kopš 2021. gada “Pūpols” ir pievienojies Pasaules Latviešu amatieru teātru savienībai (PLATS), kur darbojas kopā ar vēl 21 diasporas teātri visā pasaulē. Šo divu darbības gadu laikā Dānijas “Pūpols” paspējis uzvest divas Harija Ammera lugas - viena uz saktuves, orta - video formātā, uzvedis un ierakstījis Janas Egles stāsta «Aiziet jūriņā!» dramatizējumu tiešsaistes platformā Zoom, tāpat ir iestudēta Jāņa Cimmermaņa leļļu izrāde “Uguns dvēselīte”. Gan “Aiziet jūriņā”, gan “Uguns dvēselīte” ir publiskotas Latviešu Kultūras centra Birmingemā projektā “Latviešu Lugu Lasījumi 2020plus”. Amatierteātris “Pūpols” arī piedalījās starptautiskajā diasporas teātru festivālā “LAIPA” Islandē, ir iestudējis Jelgavas skolēnu stāstus un iesaistījies pasaku lasīšanas projektā kopā ar Sociālo mediju LAIVA, lasot pasakas tiešsaistē mazākajiem klausītājiem.

Pašlaik “Pūpols” dalībnieki gatavojas 2021. gada rudens sezonai gan strādājot pie jaunas lugas iestudējuma, lai piedalītos diasporas teātru festivālā “LAIPA” 2021. gada oktobrī Minsterē, gan arī gatavojoties PLATS un Sanfrancisko Jaunā teātra tiešsaistes salidojumam un meistarklasēm augusta izskaņā.