Jaunumi

Publicitātes foto
16. marts 2022

Skatuves mākslinieki tiek aicināti pieteikties domnīcai Baltic Current

Gētes institūts un Ģertrūdes ielas teātris sadarbībā ar teātra un laikmetīgās dejas platformu Sõltumatu Tantsu Lava (Igaunija) un Kauņas pilsētas kamerteātri (Lietuva) aicina pieteikties skatuves mākslas domnīcai Baltic Current, kas norisināsies Rīgā, Tallinā un Kauņā no 2022. gada augusta līdz 2023. gada februārim. Domnīcai var pieteikties līdz 2022. gada 1. aprīlim. Pieteikšanās anketa šeit. Plašāka informācija par domnīcas programmu Ģertrūdes ielas teātra mājaslapā www.git.lv.

Domnīca Baltic Current ir platforma Baltijas skatuves mākslinieku jaunās paaudzes atbalstam, pieredzes apmaiņai un kopīgai jaunu zināšanu apguvei. Domnīcai var pieteikties dažādu profesiju skatuves mākslinieki vecumā līdz 35 gadiem ar vismaz 2 gadu profesionālo pieredzi laikmetīgās mākslas jomā. Domnīcu veidos vairākas darbnīcas ar mērķi attīstīt māksliniecisko praksi un izpratni par šā brīža skatuves mākslas attīstību un virzību Baltijā, kā arī veicināt dalībnieku savstarpējo komunikāciju un sadarbību nākotnē. Darbnīcas notiks Ģertrūdes ielas teātrī Rīgā, Sõltumatu Tantsu Lava Tallinā, Kauņas pilsētas kamerteātrī un festivālā Starting Point Kauņā.

Domnīcas laikā notiks četras tikšanās klātienē un divas – tiešsaistē. Darbnīcas veidotas tā, lai dalībnieki iegūtu un attīstītu zināšanas, savstarpēji sadarbojoties. Dalībniekus rosinās uzdrīkstēties un izaicināt sevi, kā arī palīdzēs attīstīt lietderīgus ieradumus un praksi, lai pilnveidotu savu personību un mākslinieka identitāti. Domnīcas procesu atbalstīs tādi pieredzējuši skatuves mākslas profesionāļi kā dramaturģe un producente Eva Hartmane (Berlīne, pārstāv kolektīvu Gob Squad) un apvienības andcompany&Co mākslinieki, kuri ir vieni no vadošajiem Eiropas laikmetīgā teātra ainā. 

Domnīcai var pieteikties, dodoties uz šo saiti. Veidlapā jānorāda saite uz savu CV un portfolio, kā arī jāizpilda motivācijas pamatojums dalībai domnīcā. Pieteikums jāiesniedz angļu valodā.

Organizatori: Ģertrūdes ielas teātris un Gētes institūts Rīgā. Partneri:  Sõltumatu Tantsu Lava un Kauņas pilsētas teātris.