Jaunumi

Foto: Monta Tīģere
11. maijs 2022

LNOB izskanējis koncerts Slava Ukrainai! Слава Україні!

Latvijas Nacionālajā operā 9. maijā izskanējis atbalsta koncerts ukraiņu tautai Slava Ukrainai! Ar šo labdarības koncertu LNOB aicināja Latvijas iedzīvotājus turpināt atbalstīt Ukrainas karā cietušos. Visi koncerta veidotāji un dalībnieki piedalījās bez atlīdzības, bet visi ieņēmumi – gandrīz 16 000 eiro – ar fonda Ziedot.lv starpniecību ir novirzīti Ukrainas atbalstam.

Koncertu Slava Ukrainai! atklāja Ukrainas Augstākās Radas priekšsēdētāja vietniece Olena Kondratjuka un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Koncerta klausītāju vidū bija arī Ukrainas iedzīvotāji, kas šobrīd patvērumu no kara raduši Latvijā.

Skats no koncerta // Foto – Monta Tīģere

Koncertu Slava Ukrainai! veidoja muzikālais vadītājs Mārtiņš Ozoliņš, režisore Elita Bukovska un videomāksliniece Zane Zelmene. Latvijas Nacionālās operas orķestrim, korim un solistiem pievienojās arī solisti Liene Kinča, Inga Kalna, Sonora Vaice un Egils Siliņš. Baleta mākslu koncertā pārstāvēja ukraiņu balerīnas Angelina Bosenko, Elina Bidna un Ivanna Sulima, kas šobrīd strādā Latvijas Nacionālajā baletā, kā arī Elza Leimane un Antons Freimans.

Skats no koncerta // Foto – Monta Tīģere

Koncerts Slava Ukrainai!  tapa sadarbībā ar Latvijas Nacionālās operas fondu. Latvijas Nacionālā opera un balets izsaka pateicību visiem koncerta apmeklētājiem un aicina ikvienu arī turpmāk atbalstīt Ukrainu!