Jaunumi

13. maijs 2022

LTV ēterā atgriežas raidījums "Teātris.zip"

No 21. maija Latvijas Televīzijā (LTV) atgriežas raidījums “Teātris.zip”.

2021./2022. gada sezona ir desmitā, kopš LTV ar Borisa un Ināras Teterevu fonds atbalstu ieraksta un raidījumā “Teātris.zip” demonstrē Latvijas teātru iestudējumus. Desmit gados izrādes noskatījušies vairāk nekā 7 102 500 skatītāju. Šī gada maijā un jūnijā raidījumu ciklā gaidāmi jauni demonstrējumi.

21. maija vakarā skatītājiem būs iespēja vērot lieliskās aktrises Gunas Zariņas iznācienu dzejnieka Aivara Neibarta jeb Ņurbuļa lomā Jaunā Rīgas teātra un režisora Alvja Hermaņa izrādē “Dieviņš pillā”. Gaidāma dzejas un aktiermeistarības straume latviešu valodas gardēžiem. Pirms izrādes Guna Zariņa viesosies pie Ojāra Rubeņa raidījumā “Teātris.zip”.

28. maijā – Dailes teātra izrāde, franču 20. gadsmita literatūras klasiķa un enfant terrible, politiski radikālā un ar personisku kriminālu vēsturi apveltītā Žana Ženē meistardarbs “Kalpones” Viestura Meikšāna režijā ar trim izcilām aktrisēm – Rēziju Kalniņu, Ilzi Ķuzuli-Skrastiņu un Ievu Segliņu. Visas aktrises pirms izrādes viesosies raidījumā “Teātris.zip”.

4. jūnijā būs skatāma ļoti īpaša izrāde “Suni ārā nedzenama nakts” – tajā mūzikas namā “Daile” satiekas trīs latviešu kultūrvēsturē izcilas personības – dzejnieks Ojārs Vācietis, komponists Raimonds Pauls un Jaunā Rīgas teātra “zelta fonda” aktieris Andris Keišs. Keišs, brīžam pārkāpjot, brīžam respektējot un brīžam arī sapludinot un nojaucot laika robežas, vedina skatītāju ielūkoties dzejnieka Ojāra Vācieša ģeniālās personības un mākslas pasaulē. Raimonda Paula vadībā dzimuši vairāki potenciāli hiti. Un, protams, abi izrādes radītāji – Andris Keišs un Raimonds Pauls – pirms izrādes sarunāsies ar Ojāru Rubeni raidījumā “Teātris.zip”.

Savukārt “pavasara tūres” noslēgumā – 11. jūnijā – gaidāms lielais, dzirksteļojošais “Teātris.zip” 10. jubilejas raidījums! Tajā ar Ojāru Rubeni satiksies deviņu dažādu teātru aktieru pāri, lai sniegtu īpašus priekšnesumus un raidījuma vadītājam atklātu, kā teātris ietekmē dzīvesbiedru attiecības. Aktieru pāru vidū Andris Keišs un Kristīne Zadovska, Artūrs Krūzkops un Ieva Segliņa, Imants Strads un Elīna Vāne un citi.

Kopš 2012. gada rudens, kad svinīgi atklāja Borisa un Ināras Teterevu fonda un LTV raidījuma “Teātris.zip” sadarbību, LTV1 un LTV7 pārraidīta 231 izrāde. No tām 163 bijušas dažādu Latvijas teātru vakara izrādes, 68 – dienas izrādes. Ierakstītas 173 Rīgas un reģionu teātru izrādes, kas uzskatāmas par sava laika zīmēm.

 “Būt tuvāk skatītajam šodien un nākotnē. Vai šī nav skaista misija, kuru mēs visi kopā esam apņēmušies iemiesot darbos? – ierakstītajās izrādēs, televīzijā demonstrētajos raidījumos un iestudējumos. Kultūra ir vienmēr bijusi dzinējspēks, kas atmodina skaisto, kas cilvēkos mīt, kas padara stiprus un palīdz saglabāt līdzsvaru pat vistumšākajos brīžos, kas sniedz patiesas atbildes ceļā uz savas esības atklāšanu. Esam gandarīti, ka mūsu fonds raidījuma “Teātris.zip” desmit pastāvēšanas gados ir palīdzējis šo cēlo misiju piepildīt. Turpinot pirmajā desmitgadē paveikto, atkārtojam atkal un atkal: Teātris iedvesmo!” pauž mecenāte Ināra Tetereva.