Jaunumi

Publicitātes foto
17. maijs 2022

Klasiskā un laikmetīgā baleta vakars “Iespējams…” notiks jau desmito reizi

Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē 18. maijā notiks klasiskā un laikmetīgā baleta vakars “Iespējams…”, kurā savus darbus rādīs jaunie dejotāji un horeogrāfi. Tas būs šī pasākuma desmitais – jubilejas vakars.

“Esmu gandarīts, ka “Iespējams…” notiek jau desmito reizi. Pateicoties šim baleta vakaram, vairāki horeogrāfi, kas sākuši ar maziem darbiem uz Jaunās skatuves, tagad jau ir radījuši iestudējumus Lielajā zālē. Daudziem dejotājiem šis baleta vakars bijis impulss ceļam uz jaunām lomām – sagatavojot “Iespējams…” viņi pierādīja, ka to var un vēlāk īstenojuši pilna apjoma izrādēs. Priecē, ka šogad būs gan daudz jaunu lomu pieteikumu, gan daudz jaunrades, kuru vidū būs arī pirmizrādes, tostarp Alises Prudānes diplomdarba viencēliens “Smilšu pulkstenis”,” stāsta Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

Baleta solisti un mākslinieki Sabīne Strokša, Jolanta Lubēja, Justīna Teličena, Emma Lagūna, Paula Lieldidža-Kolbina, Sofija Beļkina, Filips Fedulovs, Kārlis Cīrulis, Dariuss Florians Katana, Finians Patriks Heptings, Aidens Viljams Konefrijs, Fabio Sonconji dejos fragmentus no baletiem “Riekstkodis”, “Gulbju ezers”, “Apburtā princese”, “Dons Kihots”, “Esmeralda” un citiem.

Baleta vakarā būs skatāmas Elzas Leimanes, Jevgeņijas Trautmanes, Aleksandras Astreinas un Raimonda Martinova oriģinālhoreogrāfijas, kā arī Alises Prudānes diplomdarbs “Smilšu pulkstenis”. Kolēģu radītajos jaundarbos dejos Jūlija Brauere, Ieva Rācene, Justīna Teličena, Anhelina Bosenko, Elina Bidna, Ivanna Sulima, Elīna Ibragimova, Nikola Bloma, Anna Russke, Emma Lagūna, Oļesja Čudakova, Antons Freimans, Kirils Baiduks, Fabio Sonconji, Filips Fedulovs, Raimonds Martinovs, Dariuss Florians Katana, Žans Mergoļds, Māris Spriņģis, Andris Pudāns.

Baleta vakaru “Iespējams…” vadīs Aivars Leimanis.

Biļetes uz baleta vakaru “Iespējams…” var iegādāties LNOB un “Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/114415