Jaunumi

Foto - Agnese Zeltiņa / Skats no izrādes "Ļoti labas minūtes"
23. maijs 2022

Tallinā Baltijas Dejas platforma pulcēja māksliniekus un starptautiskus ekspertus

No 19. līdz 21. maijam Tallinā notika otrā Baltijas Dejas platforma. Tās ietvaros Latvijas, Igaunijas un Lietuvas dejas mākslinieki iepazīstināja ar darbiem, kurus dalībai platformā sīvā konkurencē izraudzījusies starptautiska žūrija.

Baltijas Dejas platforma ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kopīgi veidots notikums, kura mērķis ir iepazīstināt ar visu trīs Baltijas valstu dejas mākslu, kā arī sniegt iespēju vietējiem māksliniekiem satikt dejas mākslas ekspertus un pārstāvjus no visas pasaules. Pirmo reizi Baltijas dejas platforma norisinājās 2019. gadā Viļņā, Lietuvā.

Latvijas Dejas informācijas centra valdes priekšsēdētāja Inta Balode kā galvenos Baltijas Dejas platformas ieguvumus nozarei uzsver tīklošanos, kaimiņu dejas situācijas iepazīšanu un starptautisko ekspertu vērtējumu: “Ieguvums ir regulāras tikšanās ar kolēģiem no partnerorganizācijām tuvplānā un klātienē. Jauka sajūta būt saistītam, strādāt kopā, tas palīdz labāk izprast, kā ir kaimiņvalstīs. Prieks, ka starptautiskas acis skatās un apspriež Latvijas, Igaunijas un Lietuvas darbus.” Arī Lietuvas Dejas informācijas centra vadītāja Gintare Masteikaite uzsver: “Pateicoties šai platformai, mēs esam sākuši vairāk iepazīt cits citu un jau esam sākuši sadarboties, lai izplatītu informāciju par Baltijas dejas kopienu. Par mums interesi izrāda arī ārvalstu kolēģi.”

No Latvijas Igaunijā platformas ietvaros tika izrādītas Janas Jacukas un Lauras Stašānes izrāde “Baiļu rutīna”, apvienības IevaKrish (Ieva Gaurilčikaite-Sants un Krišjānis Sants) darbs “Labra nams”, kā arī izrāde “Ļoti labas minūtes”, kuru veidojuši Gediņi & Dzudzilo  (Elīna un Rūdolfs Gediņi un Krista un Reinis Dzudzilo). Savukārt Kristīne Brīniņa, Vilnis Bīriņš, Agate Bankava, Gundega Rēdere, biedrība Laukku un biedrība Party prezentēja savus darbus pičošanas sesijā.

Igauniju izrāžu un performanču kategorijā Baltijas Dejas platformā pārstāvēja Marts Kangro ar darbu Past Perfect, Jete Lona Hermane un Jonatans Rozenbergs ar izrādi Eden Detail, apvienība Olmelumad ar darbu Olmeulmad: Sanctum Textum*. Savukārt no Lietuvas platformā bija skatāmas Raimondas Gudavičiūtes izrāde M(other), Annas Marijas Adomaitītes darbs Workpiece un Science and Art Laboratory (MMLAB) izrāde Dance for an Object and a Child.

Baltijas Dejas platformu organizē Lietuvas Dejas informācijas centrs, Igaunijas Teātra un laikmetīgās dejas platforma Sõltumatu Tantsu Lava un Latvijas Dejas informācijas centrs sadarbībā ar Horeogrāfu asociāciju.

Plašāka informācija balticdance.org mājaslapā.

Partneri un atbalstītāji: Baltijas Kultūras fonds, Lietuvas Kultūras padome, Lietuvas Republikas Kultūras ministrija, Igaunijas Republikas Kultūras ministrija, Igaunijas kultūrkapitāla fonds, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu kultūras fonds.