Jaunumi

Publicitātes foto
14. jūnijs 2022

Valmieras teātris 2022./2022. gada sezonu iesāks ar trim pirmizrādēm

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz Valmieras teātra augusta un septembra repertuāra izrādēm. Tostarp pirmizrādi piedzīvos trīs jauniestudējumi, kurus veidos režisori Toms Treinis, Inese Mičule un Elmārs Seņkovs.

Valmieras teātra festivāla laikā pirmizrādi Tirgus ielas 5 stāvlaukumā piedzīvos Toma Treiņa iestudētā izrāde “Rinda". Tas ir iestudējums par rindu fenomenu cilvēka dzīvē, kas ir neizbēgams, kaut paradoksāli absurds. Absurda nav pasaule, bet apstākļi, kādos mēs dzīvojam un kādus paši radām. Šis laiks to parāda uzskatāmi, un rindu kļūst arvien vairāk. Radošajā komandā dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce, scenogrāfs Kristaps Kramiņš, kostīmu māksliniece Marta Mielava. Lomās: Eduards Johansons, Anna Nele Āboliņa, Meinards Liepiņš, Rihards Jakovels, Diāna Krista Stafecka, Januss Johansons, Inese Ramute, Ģirts Rāviņš, Ilze Pukinska.

Gaujmalā pie Stāvajiem krastiem pirmizrādi piedzīvos iestudējums "Plaušas" Ineses Mičules režijā. Iestudējums “Plaušas” ir sievietes un vīrieša attiecību stāsts par brīvību dzīves telpā, par pienākumiem un sabiedrības standartiem, par ego un atļauju brīvi elpot, būt harmonijā ar savas esības noslēpumu. Izrādē skanēs Staņislava Judina mūzika, deja un horeogrāfija Liene Stepena un Ģirts Bisenieks.

Valmieras vasaras teātra festivāls norisināsies no 4. līdz 7. augustam.  Biļetes pieejamas  www.vdt.lv un  www.valmierasfestivals.lv. Abi minētie jaundarbi sezonas laikā no spēles laukumiem dabā nonāks uz Valmieras teātra skatuves. 

16. septembrī Apaļajā zālē pirmizrāde iestudējumam “Nelabie. Pēc Dostojevska” Elmāra Seņkova režijā. Tā centrā ir divdesmitgadnieki Nikolajs, Darja, Pēteris, Ivans, Elizabete un Aleksejs, kuri karstās vasaras dienas aizvada, zvilnot pie Lucernas ezera Šveicē, bet naktis – notriecot vecāku naudu vīnā, lai līdz rīta gaismai diskutētu par vienlīdzību, ideālo valsts iekārtu, mazāk aizsargāto sabiedrības grupu tiesībām un savas paaudzes pienākumu padarīt pasauli par labāku vietu, kur dzīvot. Viss mainās līdz ar rudens iestāšanos, kad jaunieši nolemj pāriet no vārdiem pie darbiem un atgriežas mājās, lai mainītu pasauli, bet spēcīgāki par viņu politiskajiem pretiniekiem izrādās katra paša iekšējie dēmoni. Izrādes telpa un gaisma Oskara Pauliņa pārziņā, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa. Lomās: Aksels Aizkalns, Anna Nele Āboliņa, Ieva Estere Barkāne, Meinards Liepiņš, Klinta Reinholde, Sandis Runge, Krišjānis Strods, Elīna Vāne, Kārlis Dzintars Zahovskis

Ar pilnu VDT augusta un septembra repertuāru var iepazīties un biļetes iegādāties  www.vdt.lv un visās “Biļešu paradīze” kasēs. Teātra rekonstrukcijas darbu dēļ izrādes teātrī joprojām notiek tikai Apaļajā zālē, kā arī koncertzālē “Valmiera”.