Jaunumi

Foto: Māris Morkans
14. jūnijs 2022

75. Kannu kinofestivāla rezultāti: Rīgā notiks otrā tikšanās ar populāro kinokritiķi Antonu Doļinu

17. jūnijā kinoteātra “Splendid palace” Lielajā zālē notiks otrā tikšanās ar kinokritiķi, žurnālistu, radio raidījumu vadītāju ANTONU DOĻINU. Tikšanās tēma: “75. Kannu kinofestivāla rezultāti”. Kannu kinofestivāls notika no 17. līdz 25. maijam. Pats Antons Doļins nesen ir atgriezies no kinofestivāla, tādēļ skatītājus gaida aizraujošs stāstījums par pamatprogrammas filmām. Pasākuma notiek festivāla Botānika jaunā projekta “Kultūras praktikums” ietvaros, kurā visu gadu Latvijā par aktuālām kultūras un sabiedrības attīstības tēmām runās populāri kulturoloģijas, politoloģijas un socioloģijas eksperti un viedokļu līderi.

Ikviens liels kinofestivāls ir ļoti sarežģīts mehānisms. Publiskajā sarunā mēs mēģināsim izprast un atklāt šā pasākuma vietu pasaules kultūras telpā. Deivids Kronenbergs, Kirils Serebreņņikovs, brāļi Dardēni, Toms Krūzs, Sergejs Lozņica un Tilda Svintone – tie ir tikai daži no varoņiem, par kuriem tiks runāts tikšanās laikā.

Foto: Māris Morkans

Festivāls kara laikā: konflikti kultūras frontē, kinematogrāfiskās pretošanās stratēģijas, alianses un koalīcijas. Būdams viens no retajiem Krievijas kinokritiķiem Kannu kinofestivālā, Antons Doļins cieši vēroja kino procesu apokalipses laikā un izdarīja secinājumus, par kuriem labprāt pastāstīs tikšanās laikā Splendid Palace.

Pasākums notiks krievu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Latvijas augstskolu studentiem un vecāko klašu skolēniem (no 16 gadu vecuma) ir pieejamas bezmaksas biļetes pasākumu apmeklējumam. Vietu skaits ierobežots. Pieteikties var, rakstot uz e-pastu office@pr-linija.lv, norādot savu vārdu un pievienojot skolēnu vai studentu apliecības fotogrāfiju.

Par Antonu Doļinu

Žurnālists, kinokritiķis, radioraidījumu vadītājs, kino apskatnieks televīzijas raidījumā “Večerņij Urgant”, kas tika raidīts Pirmajā kanālā (2012–2020), žurnāla “Isskustvo kino” galvenais redaktors (2017–2022). Džima Džārmuša, Larsa fon Trīra, Roja Andersona un citu izcilu kinopasaules personību daiļradei veltītu grāmatu autors.

2022. gada februāra beigās uz laiku pārcēlās dzīvot uz Latviju.

Par festivālu Botānika un projektu “Kultūras praktikums”

Festivāla Botānika projekta “Kultūras praktikums” mērķis ir veidot un atbalstīt Latvijas intelektuālo vidi, kā arī apvienot cilvēkus, kurus interesē kino, mākslas vēsture un kulturoloģijas aktuālās problēmas. Galvenais mērķis – veicināt sociāli kulturālo attīstību un pozitīvas radošās vides veidošanos Latvijas sabiedrībā. Projekts tiek īstenots kā publiskas tikšanās, diskusijas, lektoriji.

Festivāls Botānika tika dibināts 2019. gadā ar mērķi atvest uz Rīgu aktuālus projektus, atklāt jaunus māksliniekus, papildināt pilsētas kultūras pasākumu programmu ar jaunu formātu, veicināt starpkultūru sakarus. Nosaukums ataino autoru vēlmi rūpīgi atlasīt muzikālos materiālus. Līdztekus mūzikas pasākumiem festivāls organizē projektus mākslas, kino, dzejas jomā, kā arī tikšanās ar ietekmīgām personībām dažādās kultūras un sabiedriskās dzīves jomās. Festivāla ietvaros Rīgā uzstājās vairāki Krievijas neatkarīgie mūziķi: grupas AloeVera, Oqjav, VIA Tatjana, dziedātājas Žeņa Ļubiča un Varvara Vīzbora.

Biļetes var nopirkt Biļešu Serviss tīklā: https://www.bilesuserviss.lv/rus/bileti/festivals