Jaunumi

Publicitātes foto
4. augusts 2022

Skatuves mākslas profesionāļus aicina piedalīties amerikāņu mākslinieka Perel meistarklasēs

Starptautiskā jaunā teātra festivālā “Homo Novus” no 6. līdz 10. septembrim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā sadarbībā ar biedrību “Horeogrāfu asociācija” norisināsies amerikāņu mākslinieka Perel meistarklases “Pārdēvēt un atbrīvot no ķermeņa – kā veidot somatisko izpratni un atrast vārdus tam, kas un kādi mēs esam”. Nodarbības ir bez maksas; tām var pieteikties līdz 16. augustam, aizpildot  pieteikuma anketu.

Perel ir viens no mūsdienās vadošajiem māksliniekiem, kurš strādā starpdisciplināri, aktīvi iestājoties par cilvēku ar invaliditāti interesēm. Vienlaikus mākslinieks pievērš uzmanību iecietības un daudzveidīgākas sabiedrības veidošanās jautājumiem, aplūko invaliditātes vietu vēsturē un mūsu kolektīvajā atmiņā, kā arī pēta varas attiecību dinamiku caur dzimumu prizmu.

Viesojoties Latvijā, Perel piedāvās apgūt dažādas prasmes, kas ļautu iztēloties vienlīdzīgāku kultūras ainavu – tādu, kas ietver visdažādākos ķermeņus, pieredzes un izceļ cilvēka sarežģītību. Četras meistarklases paredzētas profesionāliem skatuves mākslas māksliniekiem un viena atvērtā nodarbība domāta ikvienam interesentam, sevišķi aicinot piedalīties cilvēkus ar dažāda veida invaliditāti. Perel arī atklās festivālu “Homo Novus” ar izrādi “Kuram tas rūp!/?”.

“Kā nosaukt tos daudzus dažādos “es”, kuri labāk raksturo manu pieredzi?” retorisku jautājumu uzdod pats mākslinieks. Izmantojot dažādus somatiskās izpētes veidus, Perel aicinās meistarklašu dalībniekus paplašināt mūsu anatomisko zināšanu telpu, lai atklātu jaunas attiecības un attīstītu idejas par to, kas veido mūsu ķermeni. Skatuves mākslinieka mērķis nav uzlabot jau esošos priekšstatus par dejotāja ķermeni un tā maksimālo sniegtspēju, bet gan attīstīt pieejamu valodu, personiskus tēlus un iemiesojuma formas, kurās var ietvert paši savu nozīmi. Savā somatiskajā praksē Perel ņem vērā arī mēness ciklus un zvaigžņu stāvokli, kas ļauj mūsu ķermenim uzturēt sarunu ar dažādajiem kosmiskajiem ķermeņiem.

Meistarklases:

KAD: No 6. līdz 10. septembrim no plkst.13.00 līdz 16.00

KUR: Latvijas Nacionālā bibliotēkā, Mūkusalas ielā 3, Rīgā

PIETEIKŠANĀS līdz 16. augustam:  https://forms.gle/CeUQxQwAH5qsqRSm8

Nodarbības norisināsies angļu valodā.

Meistarklašu un izrādes norisi organizē biedrība “Horeogrāfu asociācija” kopā ar biedrību “Latvijas Jaunā teātra institūts” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku. Programma tiek īstenota, pateicoties Baltijas-Amerikas Brīvības fonda (BAFF) un ASV vēstniecības Latvijā finansējumam.