Jaunumi

Publicitātes foto
8. novembris 2023

DDT pirmizrāde Mārtiņa Gūtmaņa iestudējumam “Zudušo skatu darbnīca”

16. novembrī plkst. 19.00 Dirty Deal Teatro gaidāma jaunā režisora Mārtiņa Gūtmaņa iestudējuma “Zudušo skatu darbnīca” pirmizrāde.

Kādā pagrabā, noslēpumainā darbnīcā, ierodas pieci svešinieki, kas gatavi mainīt savas dzīves. Viņi ir atnākuši pie mākslinieka-šamaņa, kas spēj cilvēkus dematerializēt videoklipā. Šī darbnīca atrodas drūmā pasaulē, kurā nav iespējams nošķirt īsto no neīstā, virspusējo no padziļinātā. Tajā valda ilgas pēc pilnības. Tajā cilvēki skatās, nevis redz, klausās, nevis dzird, un domā, nevis saprot. Īstā dzīve  norisinās tur – ekrānos. Šajā pasaulē, kurā saplūst robežas starp īsto un fiktīvo, ierodas pieci cilvēki, kas vairs nevēlas dzīvot savu dzīvi.

“Vai tev ir kāda atmiņa, kurā tu vēlētos atgriezties? Vai tu pārvāktos uz šo atmiņu, ja tev būtu tāda iespēja?” jautā izrādes radošā komanda, kas par šādu iespēju prasa tikai tavu laicīgo dzīvi. Izrādes režisors par “Zudušo skatu darbnīcu” stāsta: “Mums rokas attālumā ir pieejams viss, ko cilvēce ir radījusi, viss, kas nepieciešams, lai pilnveidotos. Tomēr visbiežāk tas rezultējas vien ciniskā pašapziņā un spiedienā, ka “varētu būt labāk’’. Šīs pasaules lēnā uzvara nošķir cilvēkus vienu no otra, katru ieslēdzot sava mazajā burbulī. Tas rada milzīgas alkas pēc kaut ka īsta, pēc tā, kas salauztu ikdienas slogu. Mēs fotografējam ar filmiņu kamerām un izmantojam BeReal, mēs gribam būt galvenie varoņi, nevis NPC (non-player character). Šo ideju nesenā parādīšanās ir simptoms alkām pēc citas kārtības. Tie ir centieni pārliecināt sevi un citus, ka dzīvojam dzīvi “pa īstam’’. Šī skatuves pasaule ir dokumentālā un fiktīvā sakausējums. Viss, kas notiek, ir rezultāts attēliem un priekšstatiem, kas iesūkušies un dzīvo radošās komandas prātos. Tie ietekmē pieņemtos lēmumus, skatuviskās darbības, kā arī visu izrādē pateikto un nepateikto.”

“Zudušo skatu darbnīcas” dramaturģija ir režisora Mārtiņa Gūtmaņa, jaunā dramaturga Jāņa Golubova un izrādes radošās komandas kopdarbs. Izrādes māksliniece ir Katrīna Ieva (Kit Kat), mūziku komponējis Reinis Rabenau, gaismu mākslinieks ir Niks Cipruss, savukārt izrādē piedalās Kitija Geidāne, Simona Alise, Elizabete Milta, Roberts Dauburs, Ričards Murāns un Mārtiņš Gūtmanis.

Biļetes uz “Zudušo skatu darbnīcu” iespējams iegādāties Biļešu paradīzes tīklā. Izrādi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.