Par teātri

4. janvāris 2018 / komentāri 0

Indra Briķe – Dieva dota aktrise

Aizgājušā gada nogalē žurnāls "Ievas Stāsti" izdevis Līgas Blauas grāmatu "Indra Briķe – Dieva dota aktrise" par Dailes teātra aktrisi Indru Briķi.

Grāmatas autores Līgas Blauas pieteikums: "Skatuves liktenis Indrai Briķei bijis bagāts un dramatisks. Arī viņas dzīves liktenis. Mīlestības liktenis – nežēlīgs, lai gan Indra tajā bijusi arī laimīga. Par aktrisi viņu izveidoja Kroders. Kādā sarunā, kas mums bija, režisors, runājot par Indru, teica: "Grūti nodalīt, kur beidzas mīlestība pret aktrisi un sākas mīlestība pret sievieti..." Šī grāmata – ļoti personīgs stāsts par Indras skatuves un dzīves kaislībām, drāmām un traģēdijām. Par sapņa piepildījumu, kurā bijis tik daudz sāpju...

Juris Bartkevičs: "Indra ir mana mūža partnere. Vai viņa ir mainījusies, kopš viņu pazīstu? Viņa ir augusi kā aktrise, bet kā cilvēks nav mainījusies. Indrai nekad nav bijis primadonnas ambīciju. Jau kopš ienākšanas teātrī agrā jaunībā viņa bija un palika vienkārša meitene, kuru ārpus skatuves nepamanīja."

Rēzija Kalniņa: "Indra nevis spēlē izrādi, bet viņas sejā kā atvērtā grāmatā var izlasīt visas viņas emocijas – pārdzīvojumus, prieku, dusmas, sajūsmu, vilšanos, gaidas, ilgas... Es nezinu nevienu citu aktrisi, kas spēj nospēlēt laimi, patiesu laimi. Indrai tas ir dots."

Artūrs Skrastiņš: "Indra ir tik drosmīga, lai sevī meklētu un atklātu tumšākās dzīles. Tajās gremdēties un izvilkt tās laukā var tikai labs cilvēks. Cilvēks, kuram ir ārkārtīgi mīloša sirds un gaiša dvēsele. Un tas ir stāsts par Indru."

Silvija Radzobe: "Indrai Briķei ir ne tikai talants, bet arī kolosāla meistarība, un pati varbūt īsti nesaprot, cik viņa ir ārkārtīgi talantīga. Televīzijas raidījumā Rampas ugunis Andris Kivičs man pajautāja, kuru es uzskatu par visu laiku labāko latviešu aktrisi, un, ne mirkli nešauboties, es nosaucu Indras Briķes vārdu."

 

Grāmatas mākslinieks Arnis Martinelli, vāka noformējumam izmantota Jāņa Deinata fotogrāfija

Grāmatas fragments PDF formātā lasāms šeit:

 

Rakstīt atsauksmi