Andrejs Migla 11.12.2020

''Mūsu Klaipēdas kursiņš''

Divi tūkstoši divdesmitajā gadā aprit desmit gadi, kopš Klaipēdas universitātes Mākslas fakultātes Liepājas aktieru kurss absolvēja universitāti. Pārfrāzējot: desmitgade šim kursam Liepājas teātrī. Ir pienākusi zīmīga jubileja, kuru autors Andrejs Migla nav palaidis garām. Apzinoties laiku, to, cik ļoti tam tīk skriet, autors ir pētījis, noķēris, iztirzājis mirkļus, līdz mums visiem taustāmā formā ir iznākusi viņa jaunākā grāmata ‘’Mūsu Klaipēdas kursiņš’’.

Grāmatā ir gan autora Andreja Miglas vēstījums par šī kursa tapšanu un veidošanos, gan paša kursiņa aktieru stāstījums par ceļu līdz Liepājas teātrim un mācību procesu Klaipēdā, gan pedagogu, teātra kritiķu, režisoru un skatītāju vērtējumi.

Grāmatā tiek stāstīts gan par kursa tapšanu, gan par pašiem studentiem… toreizējiem studentiem. Nu jau šie aktieri ir liela daļa no Liepājas teātra, viņi ir liela daļa no Latvijas teātra un kino personībām. Šī grāmata ir liecība visiem mums- lasītājiem. Kā izaugt? Ko pārvarēt? Klaipēdas kurss jau no pašiem pirmsākumiem uzskatāms par unikālu un vienreizēju, jo aktieru profesiju šie studenti ieguva Lietuvā, Klaipēdā.  Ne Rīgā, ne Liepājā, bet gan Klaipēdā. Kā tas bija?

Grāmatu var iegādāties Liepājā, "Jāņa Rozes" un "Globuss" grāmatnīcās.

Grāmatas fragments pieejams šeit:

 

Drukāt 

Atsauksmes

Rakstīt atsauksmi
Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt