Par teātri

21. jūlijs 2014 / komentāri 4

"10 min slavas": Lauras Ceļmales luga "Nabaskaite"

Jau divus gadus mūsdienu Latvijas dramaturģijas tapšanu veicinājis lugu ideju konkurss "10 minūtes slavas". Trešajā sezonā konkurss gāja plašumā, proti, lasījumi notika visos Latvijas novados. Būtiski, ka konkursa klausītāji vispirms bija novadu ļaudis, bet 12.  jūnijā labākās lugas skanēja vienuviet konkursa finālā Dirty Deal Teatro, kur kopumā izskanēja 5 lugas. Uzvaru guva Latgales posma uzvarētājs Raibīs.

Piedāvājam liepājnieces Lauras Ceļmales lugu "Nabaskaite". Lugas stāsts ir par kaimiņu būšanu un paaudžu atšķirībām, kuru rezultātā kāda māte neļauj savam dēlam pilnvērtīgi dzīvot.

Atsauksmes

 • g
  gajputns

  Kādēļ kroders.lv lugām neliek klāt autoru kontaktinformāciju? Jau iepriekš zina, ka nevienam nebūs interese sazināties autoru, lai , piemēram, lugu kaut kur iestudētu?

 • RB
  Rūdolfs Balodis

  Kontaktinformācija nav tāda veida informācija, ko var brīvi nodot publikai. Ja vēlaties sazināties ar autori, pēc kontaktiem labāk jautāt tiem, kas lugu iedevuši, proti, biedrībai "Darbnīcas".

 • N
  Neretietis

  Jūs laikam nesapratāt., R.Balodi. Šajā gadījumā autora kontaktinformācija par autoru bija domāta kā iespēja režisoriem pa tiešo sazināties ar autoru.iestudēšanas jautājumā.
  Gājputns nav režsors, bet viietnes www.tekstiteātrim.wordpress.com veidotājs, labi zina, ka pa Latviju klīst jau pasen aizgājušā D.Grīnvalda veidotie latviešu autoru lugu kopojumi, kuros diemžēl daudzviet pie eksemplāriem NAV autora kontaktinformācijas.
  Prakse, kad nezin kur, nezin kā jāmeklē lugas autors, ir slikta prakse. Zinu, ka šobrīd tiek veidodta latviešu lugu autoru datu bāze, lai iestudētājus nedzītu izmisumā meklējot autoru, iestudēšanas atļaujas saņemšanai.
  Autorus aicinu sūtīt savus e-pastus Gājputnam ( uz kurieni sūtīt-skatiet augtāk minētajā vietnē..

 • g
  gajputns

  līdzšinējā pieredze rāda,ja autors vēlas , lai viņa lugu iestudē, viņš dalās gan kontaktinformācijā, kaut vai īpašu epasta adresi tāpēc izveido,ja no kaut kā baidās. Daži autori pat savas mājaslapas izveidojuši. Lai tam, kam interesē iestudēt, nav jāmeklē caur starpniekiem. Ja viņam tas nav svarīgi, raksta lugas lasīšanai u.tml, tad ne. Protams, savādāka situācija ir, ja autortiesības nodotas kādai izdevniecībai, organizācijai. Tad tikai korekti būtu minēt pie lugas, ar ko iestudētgribētājiem ir jāsazinās (bet šajāvietnē arī to nemanu), lai viņiem nav jāklauvē pie nez cik durvīm.

Rakstīt atsauksmi