Viedokļi

8. aprīlis 2011 / komentāri 0

Domā - Runā - Raksti

Palasoties, kas tad īsti ir blogs, teikšu godīgi, ka īsti gudrāks netiku, bet nojauta IR! Varu vien cerēt, ka rakstīšana raisīsies, jo komunikāciju laikmets ir pieradinājis izteikties īsi, konkrēti un tā, lai visiem viss skaidrs. Vien atliek brīnīties, kā vēl pastāv teātris un grāmatas , kas tomēr liek laikam apstāties... Un tad nu pirmajā reizē mazliet par teātri.

Manas pārdomas izraisīja tieši viens šāds komunikāciju portāls (tajā var izteikties ar 140 simbolu palīdzību), kas lika mazliet aizdomāties par cilvēkiem. Šajā gadījumā – teātra skatītājiem. Bez pārmetumiem.

Kāda jaunkundze bija redzējusi teātra dienas uzvedumu "100 grami žurkas", lai gan izrādījās, ka bijusi tikai uz pirmo cēlienu. Viss ir O.K.! Esmu tieši par to - ja skatītājam viss riebjas, tad labāk ir celties un iet mājās vai uz krogu, un savu sāpi apmierināt citā veidā! Bet jaunkundze, kā jau tas ir moderni, uzraksta savu blogu par redzēto. Izlasīju un mazliet "pavilkos"! Ne jau tāpēc, ka kādam nebūtu tiesības uz savu viedokli, bet vai žurka ir tas produkts, pēc kura spriest par teātri! (Tika paziņots, ka nu NT ir sūds. Es pilnīgi saprastu, ja teiktu - sūda žurka). Sarakstes gaitā izrādījās, ka trīs gadus kopš iepriekšējā neveiksmīgā gabala šajā mājā nav būts un šovakar pat īsti nav zinājusi, uz ko nāk! Bāc! Mēs tak neēdam to, kas negaršo! Ir tik lieliskas iespējas izvēlēties savai gaumei atbilstošu mākslu un to var arī izdarīt, neizejot no mājas (www). Es vēl mazliet saprotu cilvēkus ar daudz gadiņiem, kas ar atlaidēm nopirkuši biļetes uz kādu progresīvāku izrādi un tad vīlušies, lamādamies dodas mājās, bet jaunieši...

Atzīšos, ka arī es esmu gājis uz labu laimi un smagi vīlies, bet tad nu es arī objektīvi saprotu, ka pats pie tā esmu vainīgs. Protams, ka man tas netraucē pie sevis pateikt “sūds”, jo personiskā gaume tomēr ir jākopj un viss patikt nevar, bet kolēģiem varu pateikt, ka šī izrāde nav manā gaumē... Un nebūšu melojis ne sev, ne viņiem! Bet kā tad viss beidzās ar jaunkundzi? Beigās jau izrādījās, ka dāma gluži tā nav domājusi un pat apsolījās tagad noteikti apmeklēt kādu citu izrādi daudz jaunākā zālē. Un, ja būsiet nonākuši sev īstajā vietā, būs lielāks pārdzīvojums no abām skatuves pusēm.

Mēģinot noapaļot savas pārdomas, ieteikšu gan sev, gan citiem iepazīt lietu kopumu un tad laist to ārā! Un, ja ir stingrs pamatojums, tad kaut pa abiem galiem!

 

Rakstīt atsauksmi