M. Čehova Rīgas Krievu teātris 01.08.2017

Rīgas Krievu teātrī pirmizrāde “Gandrīzlaime”

Foto – Didzis Grozs

23. septembrī M. Čehova Rīgas Krievu teātris atklājis 135. sezonu ar jauniestudējumu “Gandrīzlaime” rīdziniekiem jau labi pazīstamā režisora Sergeja Golomazova iestudējumā.

Šī (ne)romantiskā komēdija iestudēta pēc mūsdienu amerikāņu aktiera un dramaturga Džona Kariani lugām “Love/Sick” un “Almost, Maine”, un katrai pieder atsevišķu epizožu kolekcija, kas apvienotas kopīgā tēmā. Ar autora atļauju no abām lugām Sergejs Golomazovs izvēlējies deviņas viegli ironiskas, ļoti spilgtas un visai trāpīgas skices par mīlestību: tikšanās un šķiršanās, atzīšanās un domstarpības, pārsteigumi un sapņi – tā ir luga par visiem priekiem un skumjām, kas veido iemīlējušos un mīlētāju “gandrīzlaimi”. Protams, pasaule nav pilnīga, ideāla, taču mīlestība pastāv. Un reizēm ar to arī pietiek.

“Reizēm dramaturgs Džons Kariani lūkojas mīlestības un attiecību pasaulē – patiesību sakot, pasaulēs – ar rozā brillēm. Vēl biežāk viņš lūkojas tajā ar lēcām, kas iekrāsotas pelēkā un tumši pelēkā, vai varbūt pat koši dzeltenā krāsā… Ironizējot par koncepciju “viņi dzīvoja ilgi un laimīgi”, viņš pievieno motīvu “dzīvoja viņi ilgi, taču ne vienmēr laimīgi” – un cauršauj Valentīndienas sirdis ar neticami smieklīgu repliku bultām. Viņš zina, kā likt skatītājiem smieties, vienlaikus pasniedzot viņiem ziņas, kas patiesībā izsauc vilšanos.” (“The Huffington Post”)

Scenogrāfs – Nikolajs Simonovs (“Mīlēt”), kostīmu māksliniece – Jevgēņija Panfilova.

Izrādē piedalās aktieri: Jeļena Sigova, Aleksejs Korgins, Igors Nazarenko, Tatjana Lukašenkova, Andrejs Možeiko, Nikolajs Galkins, Jevgeņijs Čerkess, Natālija Živeca, Jekaterina Frolova, Vitālijs Jakovļevs, Dana Bjorka, Jevgeņijs Korņevs, Olga Ņikuļina, Igors Čerņavskis, Oļegs Teterins, Tatjana Začeste, Anatolijs Fečins, Jana Ļisova.

Pirmizrāde 23. septembrī, nākamās izrādes 24. septembrī, 5. un 26. oktobrī, 7., 8. un 30. novembrī.

Biļetes uz izrādi iespējams iegādāties "Biļešu servisa" kasēs un  http://www.bilesuserviss.lv/.

Foto – Didzis Grozs

Arhīvs

Ja nevari kaut ko atrast, meklē ARHĪVĀ

Meklēt